Dől a pénz a kkv-khoz
A kis- és közepes vállalkozások számra jelentősen bővültek az exportpiacokra való kilépés finaszírozási lehetőségei azzal, hogy a törvényhozás módosította az Eximbankról és a Mehibről szóló törvényt.
A kis- és közepes vállalkozások számra jelentősen bővültek az exportpiacokra való kilépés finaszírozási lehetőségei azzal, hogy a törvényhozás módosította az Eximbankról és a Mehibről szóló törvényt.
Politikai vitanap megtartását kezdeményezte a fideszes Zsigó Róbert a közműszolgáltatások helyzetéről.
A köznevelés helyzetéről tart politikai vitát ma az Országgyűlés Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője kezdeményezésére.
A kormánypárti képviselők hétfőn a jövő évi adótörvényekről szóló javaslatba emelték Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter októberben bejelentett, összesen 764 milliárd forintos költségvetési kiigazító intézkedéseit.
A nemzetgazdasági miniszter a keleti nyitással turbózná fel a külkereskedelemet, ezzel növelné a GDP-t kétszeresére. A Magyarországnál kisebb Ausztria 300 milliárd eurós, a kicsit nagyobb Bajorország pedig 450 milliárd eurós GDP-vel rendelkezik - hozott példákat. Az Országgyűlés elfogadta az Eximbankról és a Magyar Exporthitel Biztosítóról szóló törvénymódosítást.
Döntött az Országgyűlés a választási eljárási törvényhez benyújtott módosító indítványokról. A kampányidőszakot ötven napban határozták meg, ezalatt a plakátokon és szórólapokon kívül a pártok csak a nyomtatott sajtóban - köztük az országos napi- és hetilapokban - és a közszolgálati médiában hirdethetnek
Támogatta a fagyhalál elleni alap létrehozásáról szóló szocialista előterjesztés parlamenti napirendre vételét az Országgyűlés ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottsága hétfői ülésén.
A módosító indítványok napja lesz hétfőn a parlamentben: végső formát ölt az új választási törvény, megszavazzák a legújabb adótörvény-változtatásokat, és néhány, eddig fű alatt maradt kormánypárti belharc is eldől. Az interpellációkkal az ellenzék minden eddiginél sötétebb képest fest az ország helyzetéről, kedden pedig a köznevelésről lesz vitanap. Percről percre.
A módosító indítványok napja lesz hétfőn a parlamentben: végső formát ölt az új választási törvény, megszavazzák a legújabb adótörvény-változtatásokat, és néhány, eddig fű alatt maradt kormánypárti belharc is eldől. Az interpellációkkal az ellenzék minden eddiginél sötétebb képest fest az ország helyzetéről, kedden pedig a köznevelésről lesz vitanap.
Egészen más lesz a kampány a 2014-es választások előtt, mint azt korábban megszokhattuk: nem folyik majd a csapból is politikai hirdetés, viszont várhatóan sokkal több, egyforma dzsekit viselő aktivista próbálja majd meggyőzni a választókat, hogy az ő pártjukat támogassák. A visszafogott korteskedés miatt sokaknak talán fel sem tűnik majd, hogy regisztrálni kellene.
Sokáig azt hittük, hogy nincs Nagy Terv, majd kiderült, hogy mégis van. A nemzetgazdasági miniszter legalábbis ismeri, kár, hogy a valóságot nem.
Az államadósságról és annak okairól folytat politikai vitát ma az Országgyűlés.
Bár eredetileg az egyesületi tagsággal fizettették volna meg a MÁV Általános Biztosító csődje után kifizetetlenül maradt károkat, a kormány meggondolta magát, és inkább szétteríti az összeget. A sürgősséggel, már hétfőn a parlament elé vitt javaslat alapján a Mabisz közvetítésével a biztosítók állják a cechet, így közvetve négymillió autós fizet kétszázezer MÁV-ÁBE-tag helyett.
Az Országgyűlésben ma többek között különleges eljárásban teszik lehetővé, hogy módosíthassák a jövő évi költségvetés fő számait, a házszabálytól eltérve próbálják rendezni a MÁV Biztosító után maradt károkat, és megkezdik az iskolák államosításáról szóló törvény tárgyalását is. Az interpellációk pedig listáktól hemzsegnek majd, lesz ügynöklista és várólista is. Kövesse a parlamenti eseményeket percről percre a hvg.hu-n!
Több ügyben is kapkodni kényszerülnek a kormánypártok, mert körmükre égnek a feladatok: különleges eljárásban teszik lehetővé, hogy módosíthassák a jövő évi költségvetés fő számait, a házszabálytól eltérve próbálják rendezni a MÁV Biztosító után maradt károkat, és megkezdik az iskolák államosításáról szóló törvény tárgyalását is. Szerdán szokatlan módon újra megnyitják a választási eljárási törvény vitáját, igaz, erre 227 okuk van.
Helyenként kioktató hangnemben, helyenként pedig családi történetekkel színezve figyelmeztette a Fideszt korábbi birtokpolitikai elveire Ángyán József és Bencsik János. A két különutas kormánypárti képviselő módosító indítványaikkal és parlamenti felszólalásaikkal a kis- és középbirtokosok mellett törnek lándzsát a földtörvény tervezetével támogatott nagybirtokokkal szemben.
Alapvetően írta át a választási regisztráció szabályait az alkotmányügyi bizottság: mindenkihez házhoz megy majd az önkormányzat embere, így a kezébe lehet nyomni a regisztrációs ívet. A késő estébe nyúló ülésen kölcsönös vádaskodás után végül kiderült, hogy korábban sem indulhattak egyesületek a parlamenti választáson, bár a szocialistáknak gyanús maradt, hogy Bajnai Gordon miatt nem váloztatnak ezen.
Ismét éjszakára dugja el a kormánytöbbség egy fontos törvény tárgyalását, hétfőn utolsó napirendi pont lesz a választási eljárásról szóló javaslat, amihez viszont már korábban elfogadják az alaptörvény módosítását. Kövesse a parlamenti eseményeket percről percre a hvg.hu-n!
Ismét éjszakára dugja el a kormánytöbbség egy fontos törvény tárgyalását, hétfőn utolsó napirendi pont lesz a választási eljárásról szóló javaslat, amihez viszont már korábban elfogadják az alaptörvény módosítását. Kedden kezdődik a földtörvény vitája, ami kiélezheti a Fideszen belüli belharcokat, hiszen Ángyán József már megígérte, hogy 50 módosító indítványt ír hozzá.
Szinte semmilyen fejlesztési forrása nem marad jövőre a kisebb településeknek, ezért egy fideszes képviselő feltámasztaná a termőföldek bérbeadása után fizetendő adót, amit még a Medgyessy-kormány törölt el. Az ötlet elvileg illeszkedne a kormány birtokpolitikájába, de egyelőre nem született róla döntés. A megvalósítást nehezíti, hogy a kormány elutasítja a vagyonadó minden formáját, a fideszes képviselők közül pedig sokaknak van földbirtokuk.