#PSZÁF

Matolcsy üzent, de nem azoknak, akik az alapítványi pénzszórás miatt aggódnak
 

Matolcsy üzent, de nem azoknak, akik az alapítványi pénzszórás miatt aggódnak

Először szólalt meg a jegybankelnök, mióta az MNB-alapítványok költései nyilvánosak, de nem az alapítványi ügyekről tájékoztatott. Egy könyvbemutatón azt mondta, az MNB a jegybanktörvényben rögzített feladatának tesz eleget, amikor a pénzügyi intézményekre kirótt bírságokból származó bevételeket a lakosság gazdasági ismereteinek bővítésére használja fel.

MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu

Brókerbotrány: Az MSZP szerint a pénzügyi felügyeletet is vizsgálni kell
 

Brókerbotrány: Az MSZP szerint a pénzügyi felügyeletet is vizsgálni kell

Az MSZP szerint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése is igazolja azt a kritikát, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti tevékenysége nem volt megfelelő, ezért a szocialisták szerint vizsgálni kell a pénzügyi felügyeletet a brókerbotrány miatt. A Fidesz szerint a gyenge pénzügyi felügyeletet a szocialisták akarták megtartani.

MTI MTI

Veres:
 

Veres: "Rogán gyermekded játékaihoz nem kívánok lealacsonyodni"

Politikai színjáték és Rogán Antal gyermekded játéka, hogy a Buda-Cash-ügyben a gazdasági bizottság elé citálnak a szocialista párthoz köthető korábbi vezetőket, a Fidesz embereit viszont kihagyják a sorból – így reagált az őt ért vádakra Veres János volt MSZP-s pénzügyminiszter a bizottság hétfő délelőtti ülésén. Az ülésen meghallgatták Antali Károlyt, a Buda-Cash volt felügyelőbizottsági elnökét is.

hvg.hu hvg.hu

Matolcsy távozását követelik a Buda-Cash-botrány miatt
 

Matolcsy távozását követelik a Buda-Cash-botrány miatt

Az LMP szerint a Matolcsy György által vezetett jegybank nem képes megfelelően kezelni a Buda-Cash-botrányt. A párt azért is bírálta a kabinetet és a jegybankot, mert 2013-ban, az MNB és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének összevonásakor nem jött létre megfelelő felügyeleti szerv, de azért is, mert még mindig nincs felügyelőbizottsága az MNB-nek.

MTI MTI

A főbíró a devizahitelekről:
 

A főbíró a devizahitelekről: "Ismét döntési helyzetbe kerülhet a Kúria"

Miért nem ütközik a jó erkölcsbe egy devizahiteles szerződés még akkor sem, ha minden terhet, kockázatot az adósra hárít, és minden jogot magának tartott fenn a bank? Mikor tekinthető uzsorásnak egy szerződés? Van-e politikai nyomás a Kúrián, hogyan kezelik a bíróságok a perdömpinget? Visszapasszolták-e a problémát a kormánynak, mit tehet a jogalkotó, miért az Európai Unió Bíróságától várják a megoldást? A nagy vitát gerjesztett jogegységi határozatról Darák Péter főbíró és Wellmann György kollégiumelnök beszélt a hvg.hu-nak.

Máriás Leonárd - M. László Ferenc Máriás Leonárd - M. László Ferenc