A városligeti biodóm teljesen más lenne, mint a világ többi gigapavilonja
Több szempontból is kilógna a világszerte egyre népszerűbb hasonló építmények sorából a Pannon Park óriás üvegháza, akkor is, ha összejönne rá a pénz és elkészülne.
Több szempontból is kilógna a világszerte egyre népszerűbb hasonló építmények sorából a Pannon Park óriás üvegháza, akkor is, ha összejönne rá a pénz és elkészülne.
Közleményben jelentette be az intézményt 21 éve irányító szakember döntését a Főpolgármesteri Hivatal. A Biodóm körüli költségvetési vita állhat a háttérben, bár ő egészségi okokra hivatkozott.
A Holnemvolt Vár a húsvéti hosszú hétvégén még nem, de április végétől már várja a vendégeket, benne a Nyíhangárral és a Macskaköves udvarral. Az ennél is nagyobb látványosság, a Pannon Park átadását most 2020-ra ígérik.
Lerakták az enyhén szólva megalomán fejlesztés, a Pannon Park alapkövét, nem lesz olcsó. Viszont lesz benne akvárium meg elefántcsordák.
114 ezer köbméteres munkagödör, hat szint, 33 ezer négyzetméter terület, 36 méteres magasság, nyolcmillió literes akvárium - ezek a brutális paraméterek a Pannon Parkot jelölik, amely a Városligetben épülhet meg. Az eredetileg becsült 25 milliárd helyett 32,7 milliárdért, kiegészülve pár kisebb melléklétesítménnyel - a drágulás okai között a munkaerőhiány és a dráguló alapanyagárak mellett "sok egyéb tényező" is szerepel.
Huszonötmilliárd forintot juttat a kormány a Fővárosi Állat- és Növénykertnek, amely újabb területeket is kap a MÁV-tól, emellett elköltöztetik a Városligetből az országos toxikológiai intézetet is - derül ki a legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból. A határozat alapján gondban lehet a Fővárosi Nagycirkusz, a helyzetének rendezésére ugyanis miniszteri előterjesztést kell készíteni.