A kormányváltással Görögország visszatér a "rendes" kerékvágásba
Generációkon, évszázadokon átívelő politikusdinasztiák uralják a görög közéletet, rendre ugyanazok a nevek köszönnek vissza az élvonalban. Most éppen a kormányfői poszton.
Generációkon, évszázadokon átívelő politikusdinasztiák uralják a görög közéletet, rendre ugyanazok a nevek köszönnek vissza az élvonalban. Most éppen a kormányfői poszton.
A héten volt kétéves az első görög hitelcsomag. Azóta az unió folyamatos defenzívában van. A jövő héten lesz kétéves a fizetésképtelenség szélére sodródott országokat segítő pénzügyi mechanizmus. A hvg.hu gyors számvetése.
Lukasz Papademosznak a tervezett görög nemzeti egységkormány élére történő kinevezéséről tárgyalt szerda este Jeórjiosz Papandreu még hivatalban lévő miniszterelnök és Antonisz Szamarasz konzervatív ellenzéki vezető - közölte egy kormánytisztviselő.
Nem született megnyugtató válasz a világot és főként Európát lázban tartó adósságválságra, bár néhány dologban sikerült előrébb lépni a pénteken véget ért cannes-i G20-as csúcson. A hvg.hu összegezte, hogy áll most a helyzet és mire számíthatunk a közeljövőben.
Nem valószínű, hogy valóban sor kerül a referendumra, amelynek már a bejelentése is pánikot okozott világszerte. Legalábbis Dimitrisz Katszikasz, a tekintélyes athéni agytröszt, a Hellenic Foundation for European and Foreign Policy (ELIAMEP) munkatársa szerint, aki a hvg.hu-nak adott interjúban felhívja a figyelmet egy általában elhanyagolt szempontra: Törökország egyre intenzívebben provokálja – katonailag is – hazáját, feltételezhetően azért, hogy nemcsak Görögországra, hanem az Európai Unióra is nyomást gyakoroljon.
Egy európai - nem magyar - kormányfő egyetlen bejelentése kétségbeesésbe taszította az uniós tagállamok vezetőit és megbillentette a pénzpiacokat. Elment Jeórjiosz Papandreu esze? Vagy egy remek politikai húzásról van szó? Laikus útikalauz a görög népszavazáshoz.