A főváros szerint 46 milliárd forint hiányzik a Biodóm befejezéséhez
Legalább a létesítmény fűtési költségén sikerült spórolnia a fővárosnak egy speciális műszaki megoldással.
Legalább a létesítmény fűtési költségén sikerült spórolnia a fővárosnak egy speciális műszaki megoldással.
A Főváros nem fut neki újra a pályázatnak, inkább részvénytársasággá alakítaná az intézményt.
A biodómot a főváros további állami részvétel nélkül nem tudja befejezni.
Az Állatkert új gazdasági igazgatója átvilágította a folyamatosan dráguló Biodóm-beruházást. Mi is szerettünk volna rálátni az elszálló költségekre és az Állatkert által kért plusz 20 milliárd megalapozottságára, így közérdekű adatigényléssel fordultunk az Állatkerthez. A válaszokból azonban nem derül ki, Persányi Miklós főigazgató pontosan mire mondta be a további 20 milliárdos igényt.
Karácsony Gergelyék zöldpolitikájába nehezen illeszthetők az energiazabáló buborékok, arról nem is beszélve, mibe kerülnek.
Bedőlhet a megálmodott projekt, ha az állam vagy a főváros nem fizet plusz 20 milliárd forintot a biodóm befejezésére. Patthelyzet van, nyilván ettől nem volt független az a keddi sajtóbemutató, amelyet az Állatkert igazgatója tartott a félkész épületben.
A Holnemvolt Vár a húsvéti hosszú hétvégén még nem, de április végétől már várja a vendégeket, benne a Nyíhangárral és a Macskaköves udvarral. Az ennél is nagyobb látványosság, a Pannon Park átadását most 2020-ra ígérik.
A tervek szerint 36 méteres lesz a budapesti állatkertbe tervezett biodóm legmagasabb pontja, vagyis meghaladja majd a Nagyszikla magasságát. A tetejét nem üveggel, hanem kétrétegű telflon fóliával fedik be, ami az állatkert igazgatója szerint a legjobb hang- és hőszigetelő. Persányi Miklós a Liget Budapest blognak adott interjút.
Fa helyett műanyagból készülnek a Holnemvolt Vár mesefigurái. Az átadás hónapokat csúszik, a fővárosi állatkert beruházásai pedig már 52 milliárdnál tartanak.
A parkolóház elvileg oda épül, ahol a Vidámpark működésének utolsó éveiben is parkoló volt.
Persányi Miklós a Liget zöld kormánybiztosa nem kérdőjelezi meg a projektet, bár nem mindennel ért egyet, szeptember 21-ére Liget Park Fórumot hív össze.
A Népszabadság úgy tudja, Persányi Miklósnak a természetvédelmi szempontokat kell majd érvényesítenie a Liget Projektben.
A 148 éves Fővárosi Állat- és Növénykert 2014-ben is a legnépszerűbb magyar kulturális-turisztikai attrakció lett: október közepén már átlépte az egymilliót a látogatók száma, így megdőlt az utóbbi öt év rekordja.
Megnyílt az egykori Vidámpark területén létrehozott Holnemvolt Park, amely mostantól az Állatkerthez csatolva, családi parkként működik. A régi "óriás-hánytató gépek" helyett – ahogyan Persányi Miklós állatkerti főigazgató fogalmazott – ma már csak a nosztalgiajátékok üzemelnek, és kibővült területnek köszönhetően megkezdődött az állatok betelepítése is. Tarlós István főpolgármester kipróbálta a régi hullámvasutat (Dolák-Saly Róbert ajánlásával) és egy lovacskás körhintát is, de Bástya elvtárs mellé nem akart beülni.
Tavaszra megnyílhat a városligeti vidámparki terület egy része, amelyen a műemlék játékok mellett állatsimogatók várják majd a gyerekeket. Az állatkerti belépők érvényesek lesznek az új területre is, de lesz lehetőség külön a szórakoztató parkba is bemenni.