Így fest Banderas Budapesten forgatott filmjében
A spanyol származású színész Picassót alakítja.
A spanyol származású színész Picassót alakítja.
Annyit segítünk, hogy noha a Galériának nagyon bejött Picasso és Modigliani, de az ide látogatóknál nem ők győztek.
Antonio Banderast választotta a NatGeo a Géniusz sorozat második évadának főszerepére.
Pál István festő alig ismert a nagyközönség előtt, leginkább azért, mert elmegyógyintézetekben tengette élete nagy részét, ahol barátja, Füst Milán író látogatta és támogatta. Különösen érzelmes barátságukról szól egy a napokban megnyílt kiállítás.
Az Alakváltozások, 1895-1972 című kiállítás augusztus végén zárult a Magyar Nemzeti Galériában.
Ennél pedig már csak az jobb hír, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel még egy hónapig lehet gyarapítani a nézők számát a Várban a Picasso – Alakváltozások, 1895–1972 című kiállításon.
Több mint 60 Modigliani alkotást, legendás portréi mellett rajzokat és szobrokat mutat be szerdától október 2-ig látható kiállításán a Magyar Nemzeti Galéria. Az olasz művésznek ez az első nagyszabású magyarországi tárlata.
A nagy aukciókon mostanában rendre rekordárakat elérő Modigliani műveiből először nyílik átfogó tárlat Magyarországon. Mi adja a kiállítás különös jelentőségét?
Június végétől Modigliani-kiállítás lesz a Magyar Nemzeti Galériában, ez lesz az olasz festő életművének első nagyszabású bemutatója Magyarországon.
Több mint száz festményt, rajzot és szobrot mutat be a Magyar Nemzeti Galéria Picasso – Alakváltozások című tárlata. A művészettörténet egyik legnépszerűbb festője számos fő művének megtekintéséhez júliusig tehát nem kell Párizsba utaznunk, elég csak felmennünk a Várba.
Április 22-től látható Budapesten a 20. század egyik legnagyobb hatású művészének szentelt Picasso – Alakváltozások, 1895–1972 című tárlat, amelyet a párizsi Musée national Picassóval együttműködésben szervez a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria.
A globális művészeti aukciós piac tavalyi teljesítménye 16,09 milliárd dollár volt, ami az előző évhez képest viszonylag jelentős, 10,31 százalékos visszaesést jelent – írja a Műértő. A legtöbbet a modernekért kell fizetni.
Egyedülálló kiállítást rendezett a spanyolországi Málaga idén megnyílt kulturális és művészeti központja, az El Centre Pompidou novemberben: a város éttermeinek séfjei olyan ehető műveiket mutatták be, amelyeket művészeti alkotások ihlettek. A látogatók ezúttal a tárlatot nemcsak megszemlélhették, de tetszés szerint választhattak közülük és elfogyaszthatták őket.
Egy több millió euróra becsült Picasso-festményt akart Franciaroszágba csempészni egy spanyol bankár, de a francia hatóságok lebuktatták.
A múzsa kezdettől fogva része az alkotó folyamatnak, neki van a legtöbb esélye, hogy viselkedésével, reflexióival befolyásolja a művek létrejöttét. Többfajta múzsaszerep létezik: ismerünk alkotótársakat, riválisokat, és olyanokat is, akikből egyszer szintén önálló, szuverén művész válik.
Visszakapott Franciaország az amerikai hatóságoktól egy 15 millió dollárt érő Picasso-festményt, amelyet 17 éve loptak el a párizsi Pompidou Központ raktárából.
Egy Spanyolországból illegálisan kivitt Picasso-festményt foglaltak le egy Korzika partjainál horgonyzó hajón – jelentette be kedden a francia vámhivatal. A kép árát 25 millió euróra becsülik, amit átszámítva körülbelül 7,7 milliárd forintnak felel meg.
Amerikai lapértesülés szerint egy arab milliárdos, Hamad bin Dzsászim bin Dzsábir ász-Száni volt katari miniszterelnök vásárolta meg Az algíri nők - O változat című Picasso-festményt, amely árverésen valaha is elért legmagasabb áron, 179,365 millió dollárért, azaz csaknem 50 milliárd forintért kelt el a Christie'snél május 11-i New Yorkban.
Nyomozást indított a francia ügyészség és őrizetbe vett egy francia műkereskedőt, akit Pablo Picasso unokája azzal vádol, hogy ellopta tőle a katalán festő több alkotását – jelentették be szerdán Párizsban.