Jogerős Portik Tamás húsz éves fegyházbüntetése
Tettestársa büntetésén enyhített a másodfokon eljáró bíróság.
Tettestársa büntetésén enyhített a másodfokon eljáró bíróság.
Elvitelre - a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten egy kriminek pont kerül a végére, a másiknak talán sose fog.
Juhász Péter kameránk előtt is elmondta, mit gondol Rogán Antalról, és arról, hogy a bíróság neki adott igazat a Portik-féle becsületsértési ügyben elsőfokon Rogán Antal ellen.
Öt éve működik a Nemzeti Védelmi Szolgálat: a kormánypárti napilapban közölték a statisztikákat. Az NVSZ az ismert bűnszervezetek megfigyelésével azonosította az alvilággal együttműködő hatósági személyeket. Eredményeik közé sorolják a Portik- és a Vizoviczki-ügyet.
Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója kedd délután megjelent az Országgyűlés Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága előtt.
Az Aranykéz utcában másfél évtizede felrobbantott Boros Józsefnek a nem sokkal halála előtt, 1997-ben a rendőrségen tett videovallomását mutatták be a P. Tamás és társai ellen Prisztás József 1996-ban történt megölése miatt indult büntetőperben a Fővárosi Törvényszéken pénteken.
Portik Tamás, a Prisztás-gyilkosság elsőrendű vádlottja az 1990-es évek második felében nyaralt együtt Dominikán a magyar alvilág bankáraként is emlegetett Lakatos Andrással. Egyebek között ez derült ki az elsőrendű vádlott vallomásából büntetőpere hétfői tárgyalásán, a Fővárosi Törvényszéken.
Portik Tamást, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatóját, Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját és Szilvásy György volt titokminisztert is meghallgathatja az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának a Portik-Laborc találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága - mondta a testület elnöke hétfőn az albizottság zárt ülése után tartott sajtótájékoztatón.
A Népszabadság szerint Radnai László be akarta feketíteni a lap munkatársát, ezért állította azt a Portik-per keddi tárgyalásán, hogy a 90-es években lefizették az érintett újságírót. A Népszabadság megbízott főszerkesztője közleményében azt írja: az állítást a leghatározottabban visszautasítják.
Házi őrizetbe került R. Kamilló, A férfit azután engedték el három hónapos előzetes letartóztatásából, hogy együttműködött a nyomozókkal.
Nem tartja hitelesnek a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) korábbi főigazgatója azokat a leiratokat, amelyek az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója és közötte történt találkozók hangfelvételei alapján készültek, és álláspontja szerint ez az ügy koncepciós eljárás.
Az M1 Híradó birtokába került újabb rendőrségi dokumentumok szerint a Portik-Laborc találkozók után, 2010-ben készülhetett a Kósa Lajost, a Fidesz alelnökét, Debrecen polgármesterét rágalmazó videofelvétel.