Kire szavazzon az egykori SZDSZ-es választó?
Liberális publicisták azon tanakodnak, ugyan melyik pártot válasszák az áprilisi szavazáson az SZDSZ egykori hívei: az MSZP-t vagy az MDF-et?
Liberális publicisták azon tanakodnak, ugyan melyik pártot válasszák az áprilisi szavazáson az SZDSZ egykori hívei: az MSZP-t vagy az MDF-et?
Közös listát állít az MDF és az SZDSZ Zala megyében, ahol három jelöltet a demokrata fórum, kettőt a szabad demokraták indítanak - jelentette be a két párt megyei elnöke csütörtökön Zalaegerszegen.
A politológus csütörtöki bejegyzése szerint már minden nevet ismerünk az MDF-SZDSZ budapesti egyéni indulói közül. Vidéken azonban sokkal rosszabb a helyzet.
Az SZDSZ Békés megyei elnöksége arról döntött: tárgyalásokat folytat a helyi MDF vezetőivel arról, hogy néhány liberális politikus a demokrata fórum jelöltjeként induljon a következő országgyűlési választásokon - közölte a szabad demokraták Békés megyei alelnöke szerdán az MTI érdeklődésére.
Hagyó Miklós korábbi szocialista főpolgármester-helyettes nehéz időket él most át. Korábbi kiszemeltjei és támogatottjai, politikai szövetségesei vagy cserben hagyták, vagy megvonták tőle támogatásukat, vagy egyenesen rá tettek állítólag terhelő vallomást. Hagyót most párttisztségei feladására kérték az MSZP fővárosi és országos vezetői egyaránt, ő pedig némi hezitálás után kedden lemondott ezekről.
Bokros Lajos nyilvános vitára hívta ki Orbán Viktort. Ezt maga a kihívó közölte az MDF szombat délutáni budapesti sajtótájékoztatóján. Az Országos Választmány elfogadta a párt programját, jóváhagyták az SZDSZ-szel kötött megállapodást, és elhatározták, a választás két fordulója között egyetlen párt javára sem léptetik vissza a Fórom jelöltjeit.
Az MDF országos választmánya elfogadta a párt választási programját és jóváhagyta az SZDSZ-szel való együttműködést is - mondta Makay Zsolt, az országos választmány elnöke szombaton Budapesten sajtótájékoztatón
A Szabad Demokraták Szövetségének Fővárosi Választmánya péntek délután nagy többséggel elfogadta a Magyar Demokrata Fórummal kötendő fővárosi választási együttműködést. Szombaton várhatóan mindkét fél ráüti a pecsétet az egyezményre – derült ki Retkes Attilának, az SZDSZ elnökének és Boruzs Andrásnak, a párt fővárosi választmányi elnökének péntek koraesti, a Fővárosi Választmány ülését követő budapesti sajtótájékoztatóján
Együttműködne a választáson a szabad demokrata testület a fórumosokkal.
Dávid Ibolya szerint nem indul Fodor Gábor az MDF színeiben Gyöngyösön. Ez az ATV egyik pénteki adásában mondta az MDF elnöke.
Ma tárgyalja az MDF budapesti választmánya által felajánlott országgyűlési választási együttműködés lehetőségét az SZDSZ fővárosi választmánya.
Az SZDSZ anyagi összeomlását okozhatja, ha kiesik a parlamentből, de az se biztos kiút neki, ha alárendelt szerepet játszó társként szövetkezik az MDF-fel.
Gyöngyösön, egyéni körzetben indul az országgyűlési választásokon Fodor Gábor, és az SZDSZ volt elnöke vezetheti majd azt a Heves megyei listát is, amelyen MDF-es és szabad demokrata politikusok egyaránt helyet kapnak – írja a Népszava.
Négy SZDSZ-es parlamenti képviselő - Bőhm András, Geberle Erzsébet, Hankó-Faragó Miklós és Horn Gábor - már biztosan nem lesz rajta az MDF (SZDSZ-el közös) választási listáján. A politikusok mindezt a Facebook közösségi oldalon közölték - ismerteti a pénteki Népszabadság.
Nem Simonyi András volt washingtoni nagykövet vezeti majd az MDF-SZDSZ fővárosi listáját - tudta meg az MR1-Kossuth Rádió.
A politikában nincs lehetetlen – újra szembesülhettek az ősi bölcsességgel a magyar választók a két rendszerváltó párt, az MDF és az SZDSZ korábban elképzelhetetlen választási együttműködése kapcsán.
Az MDF budapesti választmánya megszavazta az MDF és az SZDSZ együttműködését Budapesten.
Bármit gondoljunk is a régi MDF-ről, SZDSZ-ről, ennek a kínos bohóctréfának, amit Demokratikus Centrumnak hívnak, valóban semmi köze hozzájuk. E rövid írásnak nem célja a Bokros-jelenség vizsgálata, minthogy e képtelen szövetségben már rég nem is Bokros Lajos az érdekes, hanem az önrontás és a pénzhalászat különös násza – írja Petri Lukács Ádám kommentárjában.
Háromszázmillió forintos hitelt vett fel tavaly az SZDSZ, de nem gondoltak bele, hogy ha kiesnek a parlamentből, aligha tudják visszafizetni - írja a szombati Blikk.
A politológus szerint az együttműködés sokkal inkább tűnik kényszernek, mint zseniális húzásnak.