Antiszemitának nevezte az új kormányzati plakátkampányt Soros alapítványa
Kovács Zoltán viszont azt állítja, hogy ez nem a Soros család származásáról, hanem az általuk képviselt ideológiáról szól.
Kovács Zoltán viszont azt állítja, hogy ez nem a Soros család származásáról, hanem az általuk képviselt ideológiáról szól.
A magyar származású üzletember nemcsak a világ leggazdagabb embereinek, de a legnagyobb mecénásainak is egyike. Világszerte ismert politikai filantrópiájáról, progresszív gondolkodásáról, a nyílt társadalom érdekében tett erőfeszítéseiről, kereskedői és befektetői sikereiről, a sajtószabadság és a liberális demokrácia iránti elkötelezettségéről. Hazánkban az Orbán-kormány alatt szitokszóvá vált a neve, és első számú közellenségként óriásplakátokon jelenítették meg. Ebben az ambiciózus és őszinte könyvben Peter L. W. Osnos értelmiségiek, újságírók, tudósok, cégvezetők és nonprofit szervezetek vezetőinek írásait gyűjtötte össze, hogy teljes és árnyalt képet alkothassunk Soros Györgyről. A kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.
Összesen 1634 elítélt embercsempészt engedtek eddig szabadon, 30 börtönből.
„Állj készen arra, hogy beavatkozz, és arra is, hogy kiszállj” - ez volt Soros György hitvallása üzletemberként és filantrópként is. A Soros György - Egy teljes élet című könyv nyolc szerző tollából mutatja be a 93 éves üzletember életének mozzanatait, amelyekben alkalmazta ezt a krédóját elvetélt, majd egészen más formában újjászületett filozófusi karrierjétől pénzügyi kalandjain át a CEU-ig.
A Putyin által vezetett ország főügyészsége szerint az egyetem le akarja járatni a „különleges hadműveletet" és az orosz vezetést.
Sorosék pont akkor döntöttek a Nyílt Társadalom Alapítványok európai kivonása mellett, amikor erősödnek a nacionalista pártok. Így számos, a nacionalisták által kipécézett civil csoport fennmaradása vált kétségessé, írja a HEC párizsi üzleti főiskola professzora a Le Monde-ban.
Az újból az elnöki székre pályázó Donald Trump szerint itt az ideje a republikánusoknak újra keménynek lenni, mert az amerikai ügyészek Soros zsebében vannak.
Nem úgy jött, mint ahogy nagy visszhangot keltve most kivonul Magyarországról (is) „a Soros”. A civil szervezetek mentsváraként emlegetett alapítvány 1984-ben az MTA-val kötött kényszerházassággal kísértette meg a lehetetlent.
A szocializmus felszámolásában még nagyon eredményesek voltak a Nyílt Társadalom Alapítványok, de a neopopulista rendszerekbe már beletörik a bicskájuk.
Lényegesen csökkentik a berlini központ létszámát, és arra törekednek, hogy több pénz jusson oda, ahol a legnagyobb szükség van rá: a Kelet kerül előtérbe, írja a Nyílt Társadalom Alapítványok új vezetője a Politicón.
Új, minden eddigi fideszes és kormányzati sejtetésnél durvább vádat fogalmazott meg Orbán Viktor az ellenzék kampánytámogatásáról. A “guruló dollárok” politikai evolúciója eddig ott tartott, hogy Soros-pénzek és talán demokrata párti érintettség, de a miniszterelnök most amerikai adófizetői pénzekről, a Biden-adminisztráció közvetlen beavatkozásáról beszélt Tucker Carlsonnak.
A civil szervezeteknek kiírt pályázatokon van, ahol 10 százalék alatti a nyerési esély. Különösen a kis egyesületek kerülnek nehéz helyzetbe a Nyílt Társadalom Alapítványok kivonulásával.
Elismerte a miniszterelnök, hogy “populistán, primitíven hangzik”, de a célja az, hogy “Magyarország gazdag, erős és biztonságos legyen, és minden ország adja meg neki a tiszteletet”. Ebben szerinte nem állunk rosszul, de azért kért még tíz évet a tökéletesítésre a tihanyi Tranzit Fesztiválon.
„A szervezet mára nem transzparens, fent dönti el pár ember, hogy mi történjen". „Soros György hagyatékát rombolják le az alapítványnál zajló átalakítások". Bizonytalanságban vannak az OSF európai alkalmazottai, sérelmezik, hogy az ő véleményüket nem kérték ki.
Rosszabb időpontban nem is szánhatta volna magát rá a távozásra Soros, írja Alemanno a Politicón.
Míg a magyar civilek feladatai a kormányzati ellenszélben csak szaporodnak, a források egyre apadnak. A Nyílt Társadalom Alapítványok közel 40 év után kivonulna a régióból. De készen áll a civil szféra és az EU arra, hogy folytassa a demokrácia erősítését?
Van, aki a HVG-nek azt mondta, több lábon kell állni, mert bármikor jöhet egy vis maior helyzet, ami veszélybe sodorja a fennmaradást.
Jogvédők attól tartanak, hogy odalesz a milliárdos demokráciaöröksége, főleg Magyarországon, ha a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) a jövő évtől valóban lényegesen korlátozza tevékenységét az Unióban.
Öncenzúrával fenyeget a könyvfóliázási kényszer Magyarországon, összegzi a Le Monde tudósítója az eddigi tapasztalatokat. A lengyel kormány manipulálja a választási kampányt, igazából nem is a lakosság véleményére kíváncsi.Ha valaki temeti az Európai Uniót, az nem látja a fától az erdőt, mert az EU igen jól teljesít. Németország Európa beteg embere lehet, Gerhard Schröder volt kancellár aranykorát emlegetve reformokat sürget az Economist. A jüan 16 éve nem állt ilyen rosszul a dollárral szemben, mint jelenleg, vészjelzések a kínai gazdaságról. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Azért a rejtély megoldásába nem fektettek kimondottan nagy erőket.