Soros György nevét világszerte ismerik.
Magát az embert azonban, meglepő módon, kevesen értik igazán. Ha jellemeznünk kell Sorost, attól függően, hogy kik vagyunk, vagy hol élünk, bizonyára különféle válaszokat adunk. Szinte több személyiséggel bír, mint ahány évtizedet élt eddig, most, hogy belépett a tizedikbe.
Túlélő, milliárdos, spekuláns, filantróp, aktivista, szerző, a szélsőjobboldal ellensége és világpolgár, mindemellett férj és apa, valamint oly mértékben, hogy talán nincs is tisztában vele: barát. A felsoroltak közül az első nyolc alkotja Soros, a közszereplő portréját, és áll ennek a könyvnek a középpontjában. Az évek során sokan próbálkoztak vele, hogy megírják Soros életrajzát, de az életéről szóló beszámolók közül egyik sem képes megragadni különleges, sokoldalú személyiségét. Azok, akik ennek a könyvnek a fejezeteit írták, a saját szakterületük felől közelítettek hozzá, ami lehetővé tette, hogy bemutassák a tevékenységét és – amennyire csak lehetséges – annak mozgatórugóit és hatását. Lesznek olyan részek, ahol a narratívák fedik egymást, tekintsünk ezekre úgy, mint egy nagy területet lefedő puzzle illeszkedő darabjaira. Ugyanakkor egyes tanulmányok nem feltétlenül jutnak ugyanarra a következtetésre. Egy ilyen széles tabló esetén ez talán magától értetődő. És mivel annyi mindenről kell beszélni, bizonyára lesznek olyan tevékenységek, amelyekről kevesebb szó esik, mint másokról. Ám mindegyik portré rendkívül átfogó.

A folyamat lényeges eleme volt, hogy a szerzőknek tökéletesen meg kellett bízniuk értékítéletük függetlenségében, és szavatolniuk kellett a tényszerűséget és elfogulatlanságot – ugyanakkor tisztában voltak azzal, hogy bárki, aki egy másik emberről ír, a saját tapasztalatait is felhasználja a feladathoz. Ezek a tanulmányok nem taglalják részletesen, hogyan fejlődtek Soros tevékenységei és kezdeményezései az évek során. Annyi bizonyos, hogy az út nem mindig volt sima. Pénzügyi területen egyszerűen meg lehet mérni az eredményeket – elköltött pénz, keresett pénz, nyereség és veszteség.