Indiában másolják a SpaceX-et, elkészült az első újrahasznosítható űrsikló
Nem tud úgy landolni, mint a SpaceX űrrakétája, de nem is ez volt a cél: egy újrahasznosítható űrsiklót mutattak be Indiában.
Nem tud úgy landolni, mint a SpaceX űrrakétája, de nem is ez volt a cél: egy újrahasznosítható űrsiklót mutattak be Indiában.
Az autók és a minibuszok a szokásos útjukon közlekedtek, amikor egyszer csak megjelent mellettük a SpaceX hordozórakétája.
Az űrbe már játszi könnyedséggel juttatnak fel bármit, de a tavalyi siker után megint nem sikerült a legfontosabb, hogy épségben landoljon a rakéta.
Először tért vissza sikeresen függőlegesen a Földre az űrből hordozórakéta sértetlenül, amelyet így újra fel lehet majd használni. A bravúr hétfő éjjel történt az Egyesült Államokban, Cape Canaveralben, és mindez hatalmas siker a kifejlesztőnek, a SpaceX amerikai magáncégnek.
A SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalatról sokaknak főként a felrobbant hordozórakéták jutnak eszébe, ezért készült egy retró hangulatú játék, amellyel a leszállás nehézségeit próbálják bemutatni.
Az amerikai űrkutatási hivatal kiválasztotta azt a négy veterán űrhajóst, akik elsőként juthatnak fel a Nemzetközi Űrállomásra az asztronauták szállítására is alkalmas kereskedelmi űrhajókkal. A tervek szerint 2017-ben indulnak majd az "űrtaxikkal", amelyeket az amerikai SpaceX és Boeing magánvállalatok fejlesztettek ki.
Rengeteg sikeres alkalom után a vasárnapi startot követően felrobbant a SpaceX 63 méter hosszú Falcon-9 hordozórakétája.
Két perccel az indítás után felrobbant a SpaceX Falcon 9 típusú hordozórakétája, amely egy teherűrhajót juttatott volna el a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) – jelentette vasárnap az amerikai űrkutatási ügynökség.
A SpaceX alapító Elon Musk, és a Virgin Galactic tulajdonos Richard Branson mellé Jeff Bezos, Amazon vezérigazgató is csatlakozik, akinek Blue Origin nevű cége a tervek szerint már idén turistákat szállíthat majd az űrbe.