A Szaturnusz egyik holdján keresné az élet lehetőségét a NASA
Egy másik projekt szerint egy üstökösből gyűjtenének mintákat.
Egy másik projekt szerint egy üstökösből gyűjtenének mintákat.
Felkerült a YouTube-ra a néhány napja a Szaturnusz légkörébe zuhanva elporladt Cassini űrszonda utolsó fényképeiből készített összeállítás.
Néhány éve épp a Cassini űrszonda fedezte fel azt a különleges objektumot, ami a Szaturnusz gyűrűjének szélén kering. Múlt héten, mielőtt megsemmisült, még készített róla egy felvételt.
Ma még dolgozik, holnap elég a Szaturnusz légkörében a Cassini, amely 7 új holdat fedezett fel és a tervezettnél 9 évvel hosszabban tudott működni.
A Szaturnuszhoz 2004-ben érkezett Cassini űrszonda több mint 453 ezer képet küldött a Földre a Naprendszer második legnagyobb bolygójáról, annak gyűrűiről és holdjairól, az utolsó felvételek órákkal az előtt fognak megérkezni, hogy pénteken a Cassini megsemmisül a Szaturnusz gázlégkörében.
A Szaturnusz kutatására küldött Cassini űrszonda végrehajtotta azt a pályamódosítást, mely a végső, megsemmisítő "nagy ugrás" felé irányította.
A haláltáncát járó Cassini űrszonda fantasztikus felvételeket készített a Szaturnuszról, ezekből válogatta ki a legszebbeket és legérdekesebbeket a NASA.
A Szaturnusz és gyűrűi között nagyjából kétezer kilométer széles, viszonylag pormentes sáv tátong, a "nagy üresség" a Cassini űrszonda adatait elemző NASA-tudósokat is meglepte.
Ismét adatokat küld a Cassini űrszonda a Földre, miután megkezdte végső ugrását a Szaturnusz gyűrűi és felhőzete közötti régióba.
Gyönyörű és egyben megható képet készített a Szaturnusz körül keringő Cassini űrszonda a Foldről. Valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "visszanézzen" a bolygónkra.
Utoljára kerül közel a hétvégén a Titánhoz, a Szaturnusz ködbe burkolózó, legnagyobb holdjához az amerikai űrkutatási hivatal Cassini űrszondája.
Újabb felvételeket küldött haza a napokban a Szaturnuszt megfigyelő Cassini űrszonda. A bolygó északi sarkára fókuszálva sikerült lefotózni a furcsa, hatszög alakú légköri képződmény magját. Azt már régóta tudjuk, hogy ott van, de sokkal szebb, mint azt korábban gondoltuk.
Még az űrkutatókat is meglepte, hogy a Cassini űrszonda felvételein 550 méteres szakaszok is kristálytisztán látszódnak a Szaturnusz gyűrűjéről.
A Szaturnusz északi sarkán egy óriási felhő van, amely most nem csak alakja, hanem színe miatt is igen érdekes jelenség: az évszakváltás miatt kék helyett arany színben pompázik.
A Szaturnuszt tanulmányozó Cassini űrszonda felvételeiből egy nagyon érdekes és látványos jelenségre lett figyelmes a NASA: az egyik hold néha hullámossá varázsolja a bolygó gyűrűjét.
A Naprendszerről szerzett ismeretek alapján egy illusztrátor különleges képeket készített: bemutatta, hogy milyennek látnánk a Napot, ha más bolygókon lennénk.
A Star Wars alkotói nem másolhatták a Szaturnusz holdját, a NASA később talált rá az égitestre, amely tényleg emlékeztet a filmben látott Halálcsillagra.
Az öt legfényesebb bolygó - a Merkúr, a Vénusz, a Szaturnusz, a Mars és a Jupiter - látható egyszerre a hajnali égbolton, 2005 januárja óta ez az első alkalom, hogy együtt figyelhető meg a ragyogó kozmikus kvintett.
A becsapódási kráter szélessége 450 kilométer, ami mintegy fele a Tethys 1062 kilométeres átmérőjének. Az Odüsszeusznak elnevezett képződmény színe lényegesen világosabb, mint környezetéé.