Lezuhant egy orosz szuperszonikus bombázó Szibériában
A gép műszaki hiba csapódott a földbe, a legénység négy tagja katapultált, egyikük meghalt.
A gép műszaki hiba csapódott a földbe, a legénység négy tagja katapultált, egyikük meghalt.
Az elmúlt napokban bekeményített a tél, az éjszakai tartós mínuszok miatt még a vörös kódot is életbe léptette a belügyminisztérium. A -10 fok valóban nem játék, főleg az utcán, de a közelében sincs annak, amit az örök fagy körzetében található legnagyobb városban, Jakutszkban élnek meg az emberek nap mint nap.
Nem szállnak fel vele, helyette szétbontják azt az Airbust, amivel még 2023 szeptemberében hajtottak végre kényszerleszállást Szibériában – derül ki egy, az orosz repüléssel foglalkozó Telegram-csatornából.
Mélyen az orosz hátországban, Szibériában hajtott végre robbantásokat az ukrán titkosszolgálat pénteken, amelynek célja az orosz hadsereg vasúti szállítási útvonalainak megbénítása – írja a Reuters.
Az orosz nemzeti gárdának is nevezett fegyveres testület közvetlenül Vlagyimir Putyinnak felel.
A gép fedélzetén 165 ember ült, köztük 23 gyerek, de senki sem sérült meg.
A jelenleg veszélyeztetett fajok védelmében is hasznosítható lehet az, amit a tudósok egy 46 000 évvel ezelőtt megfagyott féreg újraélesztésből tanultak.
Az esetről videó is készült, az orosz hatóságok vizsgálódnak.
Az oroszországi Gyenyiszova-barlangban talált húszezer éves szarvascsont medálból sikerült egy őskori nő DNS-ét kivonnia egy tudóscsoportnak.
Két-három éves korában pusztulhatott el az a medve, amelynek maradványait tökéletes állapotban őrizte meg a szibériai örök fagy.
A legutóbbi jégkorszakban élt, vadászó-gyűjtögető populáció tagjainak maradványaira bukkantak német kutatók.
Az épület nem volt bejelentve idősotthonként, így a hatóságok sem tudták működését ellenőrizni. Sem azt, hogy hogyan tartják be a tűzvédelmi előírásokat.
Jégből készült katonaszobrokkal dekoráltak ki karácsonyra egy szibériai várost. Az ünnepi hangulatról egy orosz zászlót tartó fémhóember és egy Z betűvel díszített jegenyefenyő gondoskodik.
Rengeteg új információt rejthetnek még azok a leletek, melyeket Dél-Szibériában találtak. Lehetséges, hogy egykor a nők voltak az összekötő kapocs az egymástól messze élő, kisszámú neandervölgyi közösségek között.
Szemtanúk szerint a tettes közölte, hogy nem megy háborúba.
2018-ban Peking már küldött katonákat egy hasonló orosz gyakorlatra.
Maria Ponomarenko az orosz hatóságok szerint "fake newst" terjesztett az Ukrajnát megszálló orosz hadseregről.
A frissen parlamentbe került szélsőjobboldali párt elnöke évek óta haknizik a szibériai bérrabtartás ötletével, ami már korábban is felmerült a magyar történelem folyamán, ám akkor sem lett belőle semmi.
Mariupol kikötővárosában az embereket arra kérték, hogy írják alá azokat a papírokat, amelyek szerint az ukrán csapatok lőtték a városukat. Az aláíróknak állítólag azt mondták, hogy nem térhetnek vissza Ukrajnába, mert „üldöztetésnek” lennének kitéve.
A szibériai börtönökben éveken át, rendszeres és szisztematikus kínzás folyt. Az átélt borzalmakról korábbi fogvatartottak beszéltek a Deutsche Wellének (DW). Bár az esetek már tavaly nyilvánosságot kaptak, a hatóságok a nyomozás helyett az áldozatokat vegzálják. A riport az orosz szerkesztőség egyik utolsó helyszíni beszámolója, miután Moszkva csütörtökön betiltotta a DW működését Oroszországban.