A szibériai tigrisekért aggódnak az oroszországi hópokol miatt
Hatalmas hó fenyegeti a világ legnagyobb macskaféléje, a szibériai tigris túlélését Oroszország távol-keleti részén - kongatta meg a vészharangot a Természetvédelmi Világalap (WWF).
Hatalmas hó fenyegeti a világ legnagyobb macskaféléje, a szibériai tigris túlélését Oroszország távol-keleti részén - kongatta meg a vészharangot a Természetvédelmi Világalap (WWF).
A természeti tüzek nyomán globálisan 1,76 milliárd tonna szén-dioxid került a légkörbe.
A gyenyiszovai ember eddigi legrégebbi ismert maradványaira bukkantak Szibériában: a 200 ezer éves csontdarabokat a faj létezésére utaló első bizonyítékok lelőhelyén találta egy nemzetközi kutatócsoport.
Az orosz elnök legény a gáton, a tundrán és a levegőben. A Kreml új kampánya igyekszik kiemelni a kontrasztot is a kiváló erőben mutatkozó Vlagyimir Putyin és az öregség minden jelét mutató amerikai elnök, Joe Biden között.
A fehérorosz Hrodna An-12-es gépe zuhant le, egyelőre nem tudni, miért.
Pénteken kigyulladt a Gazprom egyik építés alatt álló, de már működő gázfinomítója Kelet-Szibériában. Le is kellett kapcsolni a Kínába irányuló gázszállítások egyik kulcsfontosságúnak szánt létesítményét.
Szibériában tölti szabadságát Vlagyimir Putyin, erről fotósorozatot is közzétettek, amelyen a vadont távcsővel kémlelő, halat fogó, vagy éppen csak túrázó orosz elnök látható.
A tüzek 2,7 milliárd tonna szén-dioxidot bocsátottak ki, júliusban és augusztusban is havi rekordot döntött az ebből származó károsanyag-kibocsátás.
Rengeteg az ellentmondás a balesetről.
A fiatalnak éppen nem mondható oroszlánkölyökben még az anyatej nyomait is megtalálták.
Egy szervezet kutatása mutatott rá, hogy az egyik kedvelt IKEA gyerekbútorhoz a fenyőt egy védett orosz erdőből vágták ki.
A füst a nyugati áramlás miatt juthatott el a kontinensre.
Százmilliárdos nagyságrendű összeggel szállnának be a németek az oroszok sarkvidéki cseppfolyós földgáz projektjébe, miközben a mostani áradásokért jó eséllyel a klímaváltozás a felelős.
Felfedezte Szibéria legrégibb permafroszt (örökké fagyott) talaját egy nemzetközi kutatócsoport. Az 50 méter mélyen fekvő talajréteg 650 ezer éve fagyhatott meg - közölte a bremerhaveni Alfred Wegener Intézet (AWI).
Az Oroszország és Kína elleni nyugati szankciók ismét közelebb hozták egymáshoz Pekinget és Moszkvát, ám a nagy barátságról szóló nyilatkozatok ellenére a két ország továbbra is bizalmatlanul néz egymásra. Oroszország és Kína számtalan területen verseng egymással, és nem múlnak azok az orosz félelmek sem, amelyek szerint a kínaiak szívesen visszavennék az elvesztett szibériai területeket.
Az orosz elnök a védelmi miniszterével ment a tajgára enni és lánctalpas terepjárót vezetni, de sokkal érdekesebb számunkra, mivel ízesítették meg a szalonnájukat.
Az ellenzéki politikust támogató tüntetések voltak vasárnap az orosz Távol-Kelet és Szibéria több városában. Moszkvában is utcára mennek a támogatói.