Továbbra sem tekint Magyarországra barátságos országként Oroszország
Ahogyan Szlovákiára is.
A szlovák elnök és kormányfő már jó ideje nem eszik egymás tenyeréből, de újabban már nyilvánosan kritizálják egymást, és ez visszahat a demokráciára. Így vélekedik Ketrin Jochecová, a portál munkatársa, aki tavaly, a soros cseh uniós elnökség alatt még a prágai belügyi tárca szóvivője, egyben a Global Policy Research Group munkatársa volt.
Tősér Ádám rendezővel többek között arról beszélgettünk, vonható-e párhuzam a Ferencváros és a DAC között, van-e hasonlóság a kommunista rendszer és a mai magyar kormány sporthoz való hozzáállásában, és külön lehet-e választani a focit a mindenkori politikától.
Így kezeli Robert Fico kormánya, hogy elégedetlenek az orvosok Szlovákiában a túlterheltség és alacsony bérezés miatt.
Sokat várnak Magyar Pétertől, de nem számítanak rá, hogy a 2026-os választáson a Tisza Párt több szavazatot szerezne a külhoni magyarok körében, mint a Fidesz – mondták a HVG-nek a Magyar Péter és Ódor Lajos volt szlovák miniszterelnök beszélgetésen megjelent érdeklődök. A hétfői komáromi eseményen a Tisza Párt elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy ha a határon túli magyaroknak joguk van levélben szavazni a választásokon, akkor ez a lehetőségük legyen meg a Nyugat-Európába kivándoroltaknak is. A HVG-nek pedig arról, lesznek-e külhoni választókerületek 2026-ban. Videó.
Magyar Péter először beszélt határon túli magyar közönség előtt Komáromban, ahol Ódor Lajossal, Szlovákia előző miniszterelnökével térképezték fel a két ország helyzetét. A Tisza elnöke szerint szoros verseny, hogy Szlovákiában vagy Magyarországon rosszabb-e a helyzet, de a gazdaságot elnézve inkább nálunk. A két politikus rájött, sok mindenben hasonló a helyzetük, de Ódor Lajos hangsúlyozta, az nagy különbség, hogy nekik van mire építeniük, hisz ő már volt kormányon. A HVG helyszíni tudósítása.
Megtették a szükséges intézkedéseket.
A szlovák belügyminiszter “terepfelmérésről” beszélt egy televíziós műsorban.
A kiszivárgott dokumentumok szerint a „racionalizáció” 16 intézményt érintene. A helyi szereplőkkel nem egyeztettek, cserébe már jövőre jöhet az átalakítás.
Z. C. ellen európai elfogatóparancs volt érvényben.
A férfi halálát a szlovák külügy és sajtó is megerősítette. A korábbi jelentésekkel szemben szemben a galántai családból csak a fiú és a feleség élte túl a balesetet. Névösszekeverés és kaotikus információközlés állhatott a téves híradások hátterében.
A rendőrök megtalálták a férfit, aki azt akarta elérni, hogy töröljenek egy cikket.
Azt állították, hogy a kisfiú magát szúrta hátba 7 centiméter mélyen. Az érsekújvári kórházba szállították.
A használhatatlanná vált vadászgépeket Ukrajnának adták a szlovákok, így a Magyar Légierő segíti ki északi szomszédját, míg nem kapják meg az új amerikai gépek.
Ján Slota utódja a külügyminiszter szerint „jó barátja Magyarországnak”.
A Financial Times szerzője, Gideon Rachman szerint Trump bosszúhadjáratra készül. Európa meggyengült, küszködik, nincs felkészülve arra, hogy kereskedelmi háborút vívjon Donald Trumppal, írja a Washington Post. A Guardian, a Daily Telegraph és a New York Times is azt tárgyalja, hogy Joe Biden engedélyezte nagy hatótávolságú rakéták bevetését Ukrajnában. Szlovákiában dokumentumfilm készült a volt államfőről, Zuzana Caputováról, erről és a Fico-féle kormányzásról ír a Süddeutsche Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A szlovák ellenzék a rendőri túlkapásokra hívta fel a figyelmet és összefogna Robert Fico ellen.
A férfi fejszével támadt a rendőrökre, akik sokkolót használtak.
Az ellenségeimmel elbánok, csak a barátaimtól ments meg, uram – mondhatná Orbán Viktor, miután szövetségese, a szlovák kormányfő kabinetje a magyarságot sújtó nyelvregulákat készül elfogadtatni.
A magyarországi lehallgatási botrányról ír a Süddeutsche Zeitung. A Frankfurter Allgemeine Zeitung az izraeli szurkolókat ért amszterdami atrocitásokról, illetve a Maccabi Tel Aviv–Besiktas-mérkőzés debreceni visszavágójáról ír. A Project Syndicate, a Wall Street Journal, a Financial Times és a Bloomberg az amerikai elnökválasztás utáni helyzetet elemzi. Utóbbi a német kormányválság kérdését is tárgyalja. Nemzetközi cikkválogatásunk.