Meghalt az egyiptomi hajószerencsétlenség szlovákiai áldozata, akit korábban a túlélők közé soroltak
A férfi halálát a szlovák külügy és sajtó is megerősítette. A korábbi jelentésekkel szemben szemben a galántai családból csak a fiú és a feleség élte túl a balesetet. Névösszekeverés és kaotikus információközlés állhatott a téves híradások hátterében.
hvg.hu
Mégis meghalt a szlovákiai férfi, aki a Vörös-tengeren elsüllyedt hajó fedélzetén utazott feleségével és 16 éves fiával – írja a szlovákiai magyar sajtó. Az Egyiptom partjainál bekövetkező hétfői szerencsétlenségről szóló első hírek még arról tudósítottak, hogy a három fős család minden tagja túlélte a balesetet, ám az apuka – az eredeti jelentésekkel szemben – még sincs a túlélők listáján.
A család többi tagja jelenleg hotelben tartózkodik még, mielőtt átszállítják őket a kairói nagykövetségre, ám a galántai család közleménye szerint nincs velük a férfi és nem is tudják, hogy mi történt vele.
Roman Berkes, a Szlovák Utazási Irodák Szövetségének elnöke szerint a helyzetet nagyban nehezítette a kaotikus információközlés, és arra utalt, hogy összekeverhették a neveket. A szlovákiai sajtó és külügyminisztérium azóta megerősítést kapott, hogy halottként azonosították az apukát.
A hajó Egyiptom közelében egy népszerű búvárhely közelében, a Marszá Alam turistaközpontnál süllyedt el. A Sea Story nevű hajón 31, különböző nemzetiségű turista és a legénység 14 tagja utazott. A nyaralók előző hét végén indultak útnak búvártúrára és november 29-én kellett volna kikötniük. A személyzet hétfő reggel fél hat körül vészjelzést adott le, aztán megszűnt velük a kapcsolat. A hatóságoknak nem mindenkit sikerült kimentenie.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.