Felfüggeszti működését az ENSZ Világélelmezési Programja a szudáni összecsapások miatt
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa egyhangúlag szólított fel a vérontás megfékezésére és konfliktus tárgyalásos rendezésére.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa egyhangúlag szólított fel a vérontás megfékezésére és konfliktus tárgyalásos rendezésére.
A legfrissebb adatok szerint legalább 56 ember meghalt és 600 megsebesült Szudánban a helyi hadsereg és félkatonai fegyveresek főképpen a fővárosban, Kartúmban folyó összecsapásaiban – számolt be vasárnap az orvosok szakszervezete.
Az ország vezetőjének rivilása, Mohamed Hamdan Daglo tábornok a Félkatonai Gyors Támogató Erőkkel (RSF) elfoglalta a kartúmi nemzetközi repülőteret, és egy katonai támaszpontot is.
A légitársaság vizsgálja az esetet, a két pilóta pedig nem repülhet.
Egyiptom mellett néhány másik állam is eszébe juthat az embernek a „piramis” szó hallatán, de Szudánt nagyon kevesen említenék. Pedig van ott látványosság, éppen ezért a Google az észak-afrikai helyszínt választotta legújabb turisztikai digitalizációs projektjéhez. Az eredmény magával ragadó lett.
Szijjártó Péter szerint a vakcinaadománnyal az afrikai országban is gyorsítható az oltási kampány.
Mintegy negyven ember halt meg, és több százan sérültek meg Szudánban, tömegek vonultak ugyanis az utcára, hogy tiltakozzanak a katonai hatalomátvétel ellen. A miniszterelnök reméli, a vasárnap bejelentett megállapodással vége lesz a vérontásnak az országban.
Újra kaotikus helyzet alakult ki Afrika egyik legnagyobb országában: három év alatt a harmadik olyan konfliktus bontakozott ki az ország katonasága és a civilek között, ami pillanatok alatt polgárháborúhoz vezethet és olybá tűnik, hogy nem lesz olyan nagyhatalom, ami ezt megakadályozza.
Az orvosok csak sürgős eseteket látják el, az állami szféra is sztrájkol.
Szudánban a hadsereg hétfőre virradóan őrizetbe vette az átmeneti kormány több civil tagját, és rendkívüli állapotot vezettek be. Őrizetbe vették Abdullah Hamdok miniszterelnököt is. Hamdokot állítólag azért hurcolták el, mert nem akarta közleményben támogatásáról biztosítani a puccsistákat. Erre válaszul tüntetők ezrei özönlötték el Szudán fővárosát, Kartúmot, és a Nílus másik partján, vele szemben elhelyezkedő Omdurmánt. A tiltakozók utcákat barikádoztak el, gumiabroncsokat gyújtottak fel, miközben a biztonsági erők könnygázzal oszlatták a tömeget. Felkavaró képek Kartúmból.
Úgy tudni, házi őrizet alá került a miniszterelnök, Abdullah Hamdok is.
Egyszer csak megjelent a pilótafülkében, és megtámadta a pilótát. Az utasszállító inkább visszafordult.
Az átmeneti kormány felkelők öt jelentős csoportjával írt alá egyezményt. Kettő frakció azonban még nem írta alá a békemegállapodást.