Több diáktüntető is levelet kapott a rendőrségtől
Szabálysértési ügyben szeretnék meghallgatni őket, áprilisban. Az érintett diákok szülei közül többen úgy döntöttek, a Társaság a Szabadságjogokért civil jogvédő szervezethez fordulnak segítségért.
Szabálysértési ügyben szeretnék meghallgatni őket, áprilisban. Az érintett diákok szülei közül többen úgy döntöttek, a Társaság a Szabadságjogokért civil jogvédő szervezethez fordulnak segítségért.
A szervezet szerint tudatosan hamis állításokat a választási kampányban sem lehet közölni, így a plakátok jogsértőek, hiszen a rajtuk szereplő jelöltek nem kívánnak lebontani semmiféle határzárat.
A TASZ szerint van jogszerű módja az "Együtt bontanák le a határzárat"-plakátok eltávolításának.
A Társaság a Szabadságjogokért szerint a Nemzeti Választási Bizottság múlt heti iránymutatásának kiadásával visszaélt jogszabályi felhatalmazásával.
Elkészült a Társaság a Szabadságjogokért állásfoglalása az ellenzéki pártokat ért szankciókról.
A TASZ által indított eljárásban Fővárosi Törvényszék Cégbírósága kimondta, hogy jogsértő volt a Népszabadságot bezáró Mediaworks Hungary Zrt. működése, mivel a társaság nem biztosította a munkavállalók képviseletét a társaság felügyelőbizottságában. A felügyelőbizottság volt az a szerv, amelyik a Népszabadság bezárásáról döntött.
Vári Anikó 2016 decemberében jelentkezett egy szakközépiskola pedagógusi állására és ugyanazon a napon posztolt is egyet a közösségi oldalára, a hír mellé pedig kritikus megjegyzéseket tett a magyar oktatáspolitikára és annak alakítóira. Néhány napra rá az intézmény igazgatója kérdőre vonta a már ott dolgozó nő férjét a bejegyzés miatt. Majd elutasították a nő pályázatát.
Az intézmény CT-diagnosztikai részlege öt éve nem felelt meg a minimumfeltételeknek – írja a Társaság a Szabadságjogokért.
Ugyanazt a büntetést kapta az orvosi kamarától a hálapénzes onkológus nőgyógyász, mint most Kunetz Zsombor, aki a hvg.hu-nak adott interjújában hiteltelennek nevezte az etikai bizottság elnökét, egy blogbejegyzésben pedig arról írt, hogy Cser Ágnes benyalt Áder Jánosnak. A TASZ álláspontja szerint jogszerűtlenül marasztalta el a kamara Kunetzet.
Már ki is írták a honlapjukra. No, és a közpénzzel mi a helyzet?
Lázár János csütörtöki Kormányinfóján végleg bizonyossá vált, hogy hiába a Velencei Bizottság kritikája, semmi sem tántoríthatja el a kormányt attól, hogy megszavaztassa a vele szemben kritikus civil szervezeteket diszkrimináló és megbélyegző törvényjavaslatot; a bejelentett módosítás maximum kommunikációs fogásnak jó, de a törvény ettől ugyanolyan káros marad.
A jövőre nézve is aggályos határozatot hozott a Magyar Orvosi Kamara, amely előszeretettel hárítja az etikai eljárásokat azzal, hogy előbb megvárja az az orvosok ellen indított büntetőügy végét. Most egy nőgyógyászt jogerősen elítélték, ám a kamara etikai bizottsága hiába mondja ki, hogy az elkövetett csalások súlyos etikai vétségnek minősülnek, abszurd jogi helyzetre hivatkozva megszüntették az eljárást az orvos ellen. Azonban a TASZ szakértője szerint dönthetett volna máshogyan is a testület.
Az Emmi sietve jelentette be, hogy a “közeljövőben” bezáratja a gödi Topház Speciális Otthont, miután egy jogvédő szervezet jelentése sokkoló állapotokat tárt fel ott. Ám rejtély, mikor és miből számolhatják fel az intézményt. A hasonló projektekkel egyébként is sok a gond.
A TASZ szerint a felsőoktatási törvény tervezett módosítása a tanulás és a tanítás szabadságát korlátozná, ezért az alaptörvénnyel is ellentétes.
A tavaly október 23-i balhékról mondott véleményében az ombudsman kifejtette, hogy nem lehet magáncégeknek kiszervezni az állami rendezvények biztosítását, és mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani ilyenkor - akár ki is fütyülhetik a kormányt.