Joe Biden és Hszi Csin-ping felújította az USA és Kína kapcsolatát
A két elnök már egy éve nem találkozott egymással, több fronton sem találta Washington és Peking az egyetértést.
A két elnök már egy éve nem találkozott egymással, több fronton sem találta Washington és Peking az egyetértést.
Az önálló kormányzattal bíró, de hivatalosan Kínához tartozó sziget képviseleti irodát nyitna Észtországban. A másik két balti államban már van tajvani képviselet.
Az üzleti szektor aggályai túlterjednek a hirtelen fellángolt közel-keleti konfliktuson, hasonlóan széleskörű kockázati aggodalom forrása a kínai-tajvani viszonyrendszer.
Az Egyesült Államok most először adott pénzt és nem hitelt olyan entitásnak, amit az ENSZ sem ismer el.
A tajvani elnökválasztás egyik jelöltjének hívei állítólag toalettpapírral vesztegették meg a választókat.
Ezt hangsúlyozta a háromnapos biztonságpolitikai fórum kínai vezérszónoka, aki a nemrég leváltott hadügyminiszter helyett Kínát képviseli a tanácskozáson, ahol a Pentagon küldöttsége is részt vesz.
Az Európai Parlamentben fokozódik az ellenállás az EU-s pénzekre vonatkozó esetleges megállapodással szemben, írja a Süddeutsche Zeitung. A Neue Zürcher Zeitung Szerbia EU-tagsági esélyeit latolgatja. A Wall Street Journal szerint Kína esetleges Tajvan elleni támadása minden eddiginél súlyosabb válságot eredményezne. A Times szemleírója aláhúzza, a gázai háború stratégiai lehetőséget kínál az orosz elnöknek. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A techmilliárdos Kína „szerves részének" titulálta a szigetet. A tajvani külügyminiszter Musk saját felületén, az X-en tette helyre a Pekinggel flörtölő üzletembert.
Az ország komoly demográfiai problémáját így orvosolná Terry Gou, a Foxconn alapítója.
Mintegy nyolcezer embert evakuáltak és legalább 226 ezer háztartás maradt áram nélkül.
A kilencvenes évek végén Peking dobott mentőövet az akkor a csőd szélén támolygó techvállalatnak, mely aztán masszívan alapozva a távol-keleti nagyhatalomra, néhány éven belül leuralta a világot. Csak közben Kína olcsó összeszerelő üzemből komoly partnerré vált, Tim Cookéknak így most extra kihívás szakítani vele. Pedig az egyre romló USA–Kína-viszony és az egyre meredekebb tajvani helyzet miatt muszáj. Mivel a legfejlettebb chipeket Tajvan, a legnagyobb gyárakat Kína adja a vállalatnak, ha Hszi Csin-ping kiadná a parancsot a szigetország lerohanására, az Apple óriási gondba kerülne.
Tajvanból nem lesz Ukrajna – hirdeti Terry Gou.
A fő szerződő fél az F-16-osokat gyártó amerikai cég lesz.
A Nyugat immár távolságot tart Kínától, már csak azért is, mert egyre valószínűbb, hogy Peking lerohanja Tajvant. Emiatt a külföldi cégek kétszer is megfontolják, vigyék-e a pénzüket Kínába. A gazdasági válság pedig még lökést is adhat Hszi Csin-ping elnök-pártfőtitkár terjeszkedési terveinek.
Várhatóan, de dühösen reagált Kína arra, hogy William Lai tajvani alelnök hivatalos paraguayi látogatásáról hazatérve megállt az USA-ban.
Bajkeverőnek nevezte vasárnap a kínai külügyminisztérium William Laj tajvani alelnököt, aki paraguayi látogatása előtt kitérőt tett az Egyesült Államokba. Az amerikai látogatás ellen Kína már korábban is tiltakozott.
Nő a Tajvan elleni támadás és a hazai elnyomást is fokozhatja Peking. Soha nem hoz jólétet az olyan kapitalizmus, amely gyengíti bankok hitelezési képességét, mondják a kudarcot vallott olasz különadótervre. A Financial Times vezércikkben javasolja a brit kormánynak, hogy térjen vissza az EU tudományos együttműködési programjához. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Kína számára a fegyveres viszály egyszerűen nem annyira fontos, azt úgy tekinti, hogy csupán mellékhadszíntér az USA-val fennálló konfliktusban, írja Leonard, de ez csak a szempontok egyike.
Csak Pekingben a múlt héten lehullott eső mennyisége 140 éves rekordot döntött meg.