Képek jöttek a fukusimai atomerőmű belsejéből, onnan, ahova ember nem léphet be
Egy korábbi, szintén távirányítású kísérlet kudarcot vallott, a minap azonban újabb robotot küldtek a fukusimai atomerőmű legjobban sérült reaktorához – immár sikerrel.
Egy korábbi, szintén távirányítású kísérlet kudarcot vallott, a minap azonban újabb robotot küldtek a fukusimai atomerőmű legjobban sérült reaktorához – immár sikerrel.
Hat személy, akik mindannyian 6 és 16 év közöttiek voltak a fukusimai atomerőmű-katasztrófa idején, beperelte a japán állami energetikai vállalatot, a Tepcót, hogy a cég elismerje: súlyos egészségkárosodást szenvedtek a káros sugárzás következtében.
Az erőművet működtető vállalat, a TEPCO három volt igazgatóját azzal vádolták, hogy nem tettek meg mindent a 2011-es földrengés és szökőár okozta nukleáris katasztrófa elkerüléséért.
Több,mint kétszer annyiba kerülhet a fukusimai katasztrófa következményeinek felszámolása, mint azt eredetileg gondolták. A japán kormány szerint az összes költség meghaladja majd a 22 600 milliárd jent- ez euróban 188,5 milliárdot jelent.
Januárban azzal a feladattal kezdtek munkába a legsugárzóbb reaktorban, hogy több mint 560 megsérült fűtőelemet általuk biztonságba helyezhessenek. Most nyilvánították "halottá" a gépeket - a brutális sugárzásban, aminek a közelébe ember nem mehet, a robot is teljesen tönkrementek. A pótlásukra két évet biztosan várni kell.
Vádat emeltek hétfőn Japánban a fukusimai nukleáris katasztrófa miatt az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco három korábbi vezetője ellen.
Határozottan elítélte a japán kormány az ország legnagyobb atomipari vállalatát, a TEPCO-t. Kiderült ugyanis, hogy a cég az öt évvel ezelőtti fukusimai földrengés és szökőár után két hónapig nem tudta megállapítani azt, hogy a Fukusima-1 atomerőművének három reaktorában magolvadás ment végbe, pedig már három napra rá lehetett volna tudni.
Ismét erősen sugárzó víz folyik a Csendes-óceánba a négy éve megsérült fukusimai atomerőműnél. Az üzemeltető japán cég megint nem tudja, hol ereszt a védelmi rendszerük...
Literenként 30 egység a megengedett, de 5 milliót mértek - és nem jelezték. Igen, ismét a Tepco, és nem, nem most felejtettek el szólni erről, hanem tavaly szeptember óta.
A hír nem friss, inkább permanens: perelik a fukusimai atomerőmű tulajdonosát és a japán kormányt azok a lakók, akiknek az atombaleset miatt el kellett hagyni az otthonaikat, és legújabban mindazokat a cégeket, akik részt vettek a reaktorok építésében..
Végre nem egy újabb katasztrófa híre érkezett a közel 3 éve nukleáris katasztrófát szenvedett erőmű mentési munkálatairól. A mintegy 400 tonnányi uránrúd-kontingens biztonságosabb helyre szállításának ügyében azonban a siker egyelőre csak a prológnak szól.