Tornádó pusztított Tokióban
Tornádó pusztított vasárnap Tokió közelében; a hatóságok szerint a forgószélben legalább 30 ember megsérült, és romba dőlt több tucat épület.
Tornádó pusztított vasárnap Tokió közelében; a hatóságok szerint a forgószélben legalább 30 ember megsérült, és romba dőlt több tucat épület.
Egy erős, a következő négy évben 50 százalékos valószínűséggel bekövetkező földrengést szimuláltak Tokióban, és kiderült: 9600 ember halna meg, 147 ezren sebesülnének meg, közülük 21 900-an súlyosan.
A földmozgás központja tíz kilométerrel közelebb lesz a földfelszínhez, mint gondolták, ezért japán kutatók a vártnál pusztítóbb fölrengésre számítanak Tokió közelében.
Ínyencek már akkor a világ gasztronómiai fővárosaként emlegették Tokiót, amikor 2007-ben összeállt az a tapasztalt inspektorokból álló csapat, amelyik a Michelin Guide megbízásából feltérképezte Japán vendéglátóhelyeit. A két szigetországi Vörös Kalauz az élre sorolt három csillagos éttermek számában immár felülmúlja az alapító Michelin-fivérek hazáját, Franciaországot.
A település átvenné Tokió szerepét, ha a fővárosban nagyobb földrengés vagy más katasztrófa miatt megbénulna az élet.
Megnövekedett radioaktív sugárzást mértek Tokióban, de kiderült, hogy nincs köze a fukusimai atomerműből származó sugárzáshoz.
Több mint egy százalékkal gyengült a tokiói értéktőzsde irányadó mutatója pénteken. Az index ismét 9 ezer pont alá csúszott, miután egyetlen napig bírta magát a küszöb felett tartani az elmúlt két hétben.
Veszteséggel zártak hétfőn a főbb ázsiai tőzsdék az amerikai államadósság-plafon megállapításáról folyó tárgyalások elakadása okozta piaci kockázatok miatt kialakult profitkivétel következtében.
A várakozásoknak megfelelően emelkedéssel kezdték a keddi kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.