Boris Johnson hadihajók elleni rakétákkal szerelné fel Odessza kikötőjét
A brit kormányfő a tenger felől érkező orosz fenyegetést semlegesítené ezzel.
A brit kormányfő a tenger felől érkező orosz fenyegetést semlegesítené ezzel.
Az ukrán állami Energoatom visszavette az erőművet és a kapcsolódó létesítményeket, miután a megszálló orosz erős Fehéroroszország irányába elvonultak.
Már az első negyedévben 16 százalékos recesszió volt Ukrajnában, az egész évben 40 százalék lehet a visszaesés.
A demonstrálók "Stop Putin", "Stop War" feliratú táblákat emeltek a magasba, de ez az M1-en nem zavarta meg a valóság értelmezését.
Tíz kárpátaljai menekültet fogadtak be Ostffyasszonyfán, úgy tűnik, van, akinek ez nem tetszik.
Egy videó terjed a Twitteren, amin ukrán katonák rugdossák odébb az aknákat.
Bár Orbán Viktor azt ígérte, hogy minden ukrán menekültnek lesz munkája, aki Magyarországon marad, a terepen dolgozó szakemberek szerint ez nem megy majd egyik napról a másikra. A BOK csarnokban is dolgozó munkaerő-közvetítő szerint az érkezőket leginkább az autóipar, a gyártó- és feldolgozóipar szívhatja fel. Azok a menekültek, akik Magyarországon akarnak maradni, első körben az állami bürokráciával és az információhiánnyal küzdenek.
Jelentős fegyverszállítmányt készít elő Ukrajnának az USA, a 300 millió dolláros csomagban drónok, rakétarendszerek, páncélosok is lesznek. Az Institute of War brit kutatóintézet szerint az oroszok Kelet-Ukrajnára koncentrálnak, a teljes luhanszki és donyecki régióra utaznak.
Drónok, rakétarendszerek, páncélosok, és egy sor más eszköz lesz az új csomagban, így műholdkép-szolgáltatás is. Nem érkezik azonban túl gyorsan, az eszközöket még csak most rendelik meg a gyártóktól.
Egyelőre senki nem tudja, hogy hova lettek.
Az orosz külügyminisztérium szolgálatában álló diplomatákat felszólították, hogy lépjenek ki „a társtettesek köréből”, különben komoly következményekkel kell számolniuk.
A harcok függvényében akár 25-30 százalékkal is kisebb lehet az a terület, amit vetésre használhatnak.
Az oroszok állítják, hogy két ukrán Mi-24-es helikopter csapott le az üzemanyagraktárra.
A sikerhez elengedhetetlen, hogy a felek tiszteletben tartsák az egyezségeket és megteremtsék a feltételeit, illetve biztonsági garanciáit a műveletnek – mondták.
A varsói Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) helyzetértékelése az orosz–ukrán háború pénteki állásáról.
A járműveket a csehek vették meg, de a német törvények alapján csak az ország jóváhagyásával lehet őket továbbadni Ukrajnának.
A magyar székhelyű légitársaság a Oroszország Ukrajna elleni inváziója miatt hozta meg ezt a döntést.
Az orosz védelmi miniszter három napja még arról beszélt, hogy a légteret az orosz haderő uralja, az ukrán légierő pedig megsemmisült. Most azt állítják az oroszok, hogy ukrán helikopterek intéztek támadást egy orosz üzemanyagraktár ellen.
Roberta Metsola útjának részleteit nem hozták nyilvánosságra.
A leggazdagabb 22 orosz oligarcha az év kezdete óta 50 milliárd dollárt bukott összesen a háborún és a szankciókon, az orosz csapatok pedig egyik napról a másikra kiürítették az Antonov repteret, ami számukra a háború első győzelmének volt a helyszíne – kövesse percről percre tudósításunkat az orosz-ukrán háborúról.