Ukrán tüntetések: meghalt egy férfi a kijevi Függetlenség terén
Meghalt egy férfi pénteken a kijevi tüntetések központi helyszínén, a Függetlenség terén.
Meghalt egy férfi pénteken a kijevi tüntetések központi helyszínén, a Függetlenség terén.
Egyre több helyszínen folynak tüntetések Kijevben, csütörtök este a főügyészség és a belügyminisztérium épülete előtt is demonstráció kezdődött.
Egyre több helyszínen folynak tüntetések Kijevben, csütörtök este a főügyészség és a belügyminisztérium épülete előtt is demonstráció kezdődött.
A tél beálltával magyarázza az Ukrajnában zajló tüntetéssorozatot a Rosszija 24 orosz hírtévé időjárás-jelentésében, és a demonstrálók egészségéért aggódón azt tanácsolja nekik, hogy menjenek haza.
Az ukrajnai belpolitikai patthelyzet elhúzódása esetén nagyobb a kockázata egy valutaválságnak, mint az államcsődnek - vélekedtek csütörtöki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Felhívást intéz az Emberi Méltóság Tanácsa az ukrán kormányhoz a kijevi tüntetésekkel kapcsolatban, sürgetve, hogy az ukrán hatóságok tartsák tiszteletben az emberi jogokat.
Öt napot kaptak az ukrajnai hatalomváltásért tüntetők arra, hogy elhagyják az általuk megszállt vagy blokád alatt tartott hivatali épületeket a fővárosban az illetékes kijevi bíróság csütörtökön hozott döntése értelmében.
Nem engedték be csütörtök reggel az ukrán elnöki hivatalba az ott dolgozókat az épület előtt tüntetők.
Az ukrán rendőrség megpróbálta visszafordítani a kijevi tiltakozó megmozdulásokra tartó kárpátaljai tüntetőket..
"Meggyőződésünk, hogy minden országnak magának kell eldöntenie, kivel kíván társulni, hol kíván gazdasági tevékenységet folytatni, és hogyan tudja az ügyeit beavatkozás, a népét nagymértékben befolyásoló külső nyomás nélkül intézni" – mondta az amerikai külügyminiszter.
A Gazprom elnöke cáfolta, az azt az ukrán bejelentést, amely szerint Moszkva beleegyezett, hogy Ukrajna a jövő év első negyedében fizesse ki az idei év utolsó három hónapjában igényelt orosz földgáz árát.
Nem voltak egyetemisták, csak jól felkészített provokátorok a Függetlenség terén november 30-án - közölte Mikola Azarov ukrán miniszterelnök Thorbjorn Jaglanddal, az Európa Tanács főtitkárával szerdán Kijevben.
Az amerikai kormány csak ritkán és óvatosan foglalt állást azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna elállt az EU-val megkötendő társulási szerződéstől, és hogy ennek nyomán Kijevben hatósági erőszakba ütköző tiltakozások robbantak ki, mert attól tart, hogy a markánsabb nyilatkozatokkal veszélyeztetné a Kreml együttműködését Irán és Szíria kérdésében - írta szerdai számában a The Washington Post.
Nagyon fontos, hogy Ukrajnában stabilitás és rend legyen - jelentette ki az orosz miniszterelnök szerdán a Moszkvába érkezett ukrán kormányküldöttség vezetőjét fogadva. Medvegyev telefonon is beszélt Mikola Azarov ukrán kormányfővel.
Kölcsönösen provokációval gyanúsítja egymást a kormányoldal és az ellenzék Ukrajnában. Mindkét oldalon ugyanazt az elképzelhető forgatókönyvet vázolták fel: vagy megölnek valakit Kijev főterén, vagy egy már halott embert csempésznek oda.
Hivatalában ülésezik szerdán Ukrajnában a kormány, annak ellenére, hogy tüntetők ma reggelen is elállták az épület főbejáratához vezető utat.
A katonák azt a feladatot kapták, hogy tartsák fenn a közrendet, egyebek mellett a tüntetések idején is – mondta a belügyi csapatok krími egységeinek parancsnoka. Az egységek nem vesznek részt tömegoszlatásokban, hanem csak élő pajzsot alkothatnak.
Összehozta a reálpolitika a kormányt és a legnagyobb ellenzéki pártot: a térségi diplomáciára rálátással bíró fideszes és szocialista forrásaink is úgy látják, a magyar érdekeknek nem tenne jót, ha megbukna a tüntetések hatására Viktor Janukovics. A nem éppen kiköpött demokrata, de megbízható, a kárpátaljai magyaroknak komoly gesztusokat tevő ukrán elnök helyett jöhetne rosszabb is. Kérdés, mi történik, ha ismét beköszönt a nagyhatalmi politizálás kora Európa keleti felén.
Mikola Azarov ukrán kormányfő kész tárgyalni a tüntetők és az ellenzék képviselőivel, de csak akkor, ha nem akadályozzák tovább az állami hivatalok munkáját – közölte kedden a miniszterelnök üzenetét a kormány sajtóosztálya.
A szlovák kormányfő szerint az Európai Unió (EU) annyira szerelmes önmagába, hogy meggyőződése, rajta kívül nem létezik jobb a világon. Robert Fico ezt azzal kapcsolatban mondta, hogy az EU és Ukrajna között nem írták alá a tervezett társulási megállapodást.