Megérkeztek az amerikai kazettás bombák Ukrajnába
Az értesülést egy ukrán tábornok és a Pentagon is megerősítette.
Az értesülést egy ukrán tábornok és a Pentagon is megerősítette.
Az amerikai elnök azt várja, hogy az ukrán ellentámadás tárgyalásra kényszeríti Oroszországot.
Számos, sok esetben nyugati diplomatát vettek célba az orosz hackerek Ukrajnában egy hamis BMW-hirdetéssel. Ha a gyanútlan személy ebben rákattintott egy hivatkozásra, és megnyitotta a letöltődött fájlt, komoly veszélynek tehette ki a számítógépét – és akár azt a komplett hálózatot is, amire az csatlakozott.
Ivan Popov szerint viszont valójában a katonai vezetők a valódi árulók.
Ukrajna tagsága sosem volt realitás, cserébe komoly garanciákat kapott arra, hogy nem marad egyedül Oroszország ellen. A vilniusi találkozó legnagyobb győztese mégsem Kijev, hanem a NATO maga – közéleti podcastunkban Tálas Péterrel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének vezetőjével értékeltük a NATO-csúcsot.
Költségvetési bajok az EU-ban. A NATO ismét felfedezte céljait Vilniusban. Trump alelnöke szerint Biden elnök nem lép fel elég keményen az ukránok védelmében. A hagyományos elit csődje, hogy erősödik a populista szélsőjobb Európában. Válogatás a világsajtó írásaiból.
"Nem adjuk oda területeinket, és sosem fogjuk őket becserélni semmiféle befagyott konfliktusra” – fogalmazott az ukrán elnök a NATO-csúcs után.
Az aláírók addig állnak ki az orosz agresszióval szemben védekező Ukrajna mellett, amíg szükséges – földön, vízen és levegőben egyaránt.
Az előző napi feszültséghez képest sokkal békülékenyebb hangulata volt a sajtótájékoztatónak Jens Stoltenberg NATO-főtitkár és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között. A tagságról ugyan továbbra sincs szó, de Zelenszkij szerint ez érthető is, hiszen „senki nem akar világháborút”.
A svédek felvétele a vilniusi NATO-csúcs sikere. Mit kapnak a törökök, amiért belementek? És mikor dönt a magyar parlament? Az USA felülvizsgálhatja viszonyát Izraelhez. Az osztrák kancellár koalíciót kötne a szélsőjobboldali Szabadságpárttal, de csak ha annak más lesz a vezetője. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Ukrajna NATO-tagsága, kérdések, kétségek a vilniusi NATO-csúcson. Nem csitul a vita az Ukrajnának engedélyezett kazettás bombákról. 140 millióan kelhetnek útra, Európának dönteni kell a bevándorlásról. Mark Rutte visszavonuló holland miniszterelnök érdemeit méltatják. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Magyarországon a válaszadók több mint negyedének az infláció a legnagyobb problémája.
Szakértői várakozások a holnapi Ukrajna-központú vilniusi NATO-csúcs előtt. A Trump-korszak nem ért véget. Az osztrák energiacég, az OMV a következő télen is Oroszországból fedezi energiaszükséglete javát. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A belarusz sportoló szerint viszont csak részegek voltak, a legtöbben nem is tudták, hogy mit is fütyülnek.
Az USA kazettás bombákat ad Ukrajnának, ezeket azonban az ENSZ 2008-ban betiltotta, Nagy-Britannia pedig ellenzi, hogy bárki is bevesse őket.
Le kell zárulnia a háborúnak, mielőtt a szövetség döntést hozna Ukrajna felvételénék kérdésében – mondta az amerikai elnök vasárnap a CNN-en.
Az orosz hadifogság után Törökországban töltöttek el hónapokat az Azovsztalt védő alakulat parancsnokai, most viszont visszaengedték őket Ukrajnába, és megígérték, hogy tovább folytatják a harcot.
Kijevben értetlenül figyelik a magyar külpolitikát – mondta a HVG-nek Jehor Csernyev, a NATO Parlamenti Közgyűlésébe delegált ukrán küldöttség vezetője. Szerinte hazája végül elnyeri a NATO-tagságot, és hazatér az egyesült európai családba.
Nagy-Britanniába, a litvániai NATO-csúcsra és a friss NATO-tag Finnországba is ellátogat az amerikai elnök.
Egységet kíván mutatni a NATO a július 10–11-ei vilniusi csúcson, ám továbbra is megoszlanak a vélemények arról, mikor és milyen feltételekkel vegyék fel Ukrajnát a tagok sorába.