Zelenszkij: 200 ezres európai békefenntartó haderőre lenne szüksége Ukrajnának tűzszünet esetén
Ennél kisebb létszámmal mindenképpen kudarcos lenne az akció az ukrán elnök szerint.
Ennél kisebb létszámmal mindenképpen kudarcos lenne az akció az ukrán elnök szerint.
Nagy változásokon esett át a palotabelső a legutóbbi, 2021-es videó óta.
A parádén nem sétált, és a kezén úgy tűnt, nemrég infúziót kapott Alekszandr Lukasenko.
Ha valakinek ez hiányzott az életéből, már ehet Orbánról és Putyinról elnevezett pizzákat.
Vlagyimir Putyin orosz államfő február 24-én kezdett ukrajnai agressziójával fel akarta számolni Ukrajna államiságát, ám úgy tűnik az eddigi kudarcosnak tűnő offenzívájával leginkább saját országának stabilitását sodorja veszélybe. Egyre inkább az történik, amire korábban nem sokan számítottak: mind többen kezdenek el gondolkodni azon, milyen lehet a Putyin utáni Oroszország. Egy biztos, stabilitásra aligha számíthat a világ.
Egyszerre volt kiszámítható és mégis meglepő az ukrajnai Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja megyék orosz megszállás alatt levő területein rendezett négynapos függetlenségi népszavazás eredménye. Azt ugyanis már előre biztosra lehetett venni, hogy többségben lesznek az Oroszországhoz való csatlakozást támogató voksok, de az, hogy a szervezők feltűnően magas részvételi és közel száz százalékos igen arányt hoztak össze, igencsak meghökkentő. Ezt követően Moszkva napokon belül felveszi a négy megyét az Oroszországi Föderációba és onnantól fogva a területrabló háborúból olyan “honvédő” harc lesz, amelyben az atomfegyverek bevetése is lehetségessé válik.
"Kissé irritáló" - jegyezte meg a német kormányfő, aki kijelentette, ő nem készül Ukrajnába.
A Trumpot is lelkesen támogató rapper arra készül, hogy Oroszország legyen „a második otthona”. Putyin nemrég azt mondta: ha nem tudják megállítani a rapet, az államnak kell irányítania azt.
Angela Merkel nem szeretné, ha Moszkva fegyverként használná Ukrajna ellen a Németországba gázt szállító Északi-Áramlat 2 vezetéket. Ezért akár szankciókat is támogatna.
Oroszország elnöke jellegzetes birodalmi problémákat lát az USA körül.
Vlagyimir Putyin meglátogatott egy óriási fegyvervásárt és ebből az alkalomból felvázolta Moszkva exportpolitikáját. KGB-s múltját nem feledve egyáltalán nem a valódi céljairól beszélt a 67 éves elnök, aki nacionalista diplomáciával próbálja megőrizni népszerűségét, melyet a romló életkörülmények egyre jobban kikezdenek Oroszországban.
Az orosz elnök Budapestre érkezése után a magyar főváros szépségét méltatta.
A felvétel szerint az EP-választás előtt egy olajüzletnek álcázva akartak orosz pénzt juttatni a Ligának. Salvini embere Orbánt is megemlíti, mint oroszpárti szövetségesüket.