Nem engedték be Kanadába a nemet váltó ex-katonát, aki szivárogtatott a WikiLeaks-nek
Az Obama elnöktől kegyelmet kapott egykori katona nyaralni ment volna Montrealba és Vancouverbe, de a határon keresztül húzták a terveit.
Az Obama elnöktől kegyelmet kapott egykori katona nyaralni ment volna Montrealba és Vancouverbe, de a határon keresztül húzták a terveit.
Mentő információért adott elnöki kegyelemmel vinné ki egy amerikai képviselő Ecuador londoni nagykövetségéről Julian Assange-t, akit sokan azzal vádolnak, hogy oroszbaráttá tette a WikiLeakset.
A Wikileaks alapítója 2012 óta él Ecuador londoni nagykövetségén. Attól már nem kell tartania, hogy nemi erőszak miatt kiadják Svédországnak, ám a hadititkok kiszivárogtatásáért elővehetik őt Amerikában.
Háromszor akarta megölni magát a börtönben a férfiból nővé operált egykori katonatiszt, de nem került át a női részlegre. Hét év börtön után szerdán szabadult.
Hillary Clinton szerint a WikiLeaks elriasztotta tőle a választókat, és ma ő lenne az amerikai elnök, ha az FBI igazgatója nem rendel el újabb vizsgálatot az elektronikus levelei ügyében.
A WikiLeaks minden érintett technológiai vállalatnak elküldi a CIA által készített kémszoftver forráskódját, így az Apple, a Google és más cégek is lezárhatják a készülékek szoftvereikben lévő kiskapukat.
A Wikileaks kiszivárogtatott iratokat a többi között arról, hogy a CIA speciális módszerrel vette át az ellenőrzést számítógépek, egyes okostévék és -telefonok fölött.
Egyelőre a CIA és a Trump-kormány is hallgat a Wikileaks által kiszivárogtatott iratokról, amelyek állítólag azokat a módszereket mutatják be, amelyekkel az amerikai titkosszolgálat okostelefonokba, számítógépekbe és még az internethez kapcsolódó tévékészülékekbe is be tud törni. Az AP most összeszedte, mit tudunk és leginkább mit nem tudunk a most kipattant botrányról és az iratokról.
Titkosszolgálati módszereket bemutató csomagot tett közzé kedden a WikiLeaks. Az iratok állítólag a CIA által használt szoftvereket és módszereket mutatják be, egészen pontosan azt, hogyan tör be az amerikai titkosszolgálat okostelefonokba, számítógépekbe és még az internethez kapcsolódó tévékészülékekbe is.
Trump tanácsadója szerint az embereket nem érdekli az új amerikai elnök adóbevallása, a kiszivárogtató portálnál viszont ezt másképpen gondolják.
A börtönben nemet váltó Chelsea Manning több százezer oldalnyi titkos iratot szivárogatott ki a WikiLeaksnek. A távozó amerikai elnöknek köszönhetően nemsokára szabad lehet. Sokan felháborodtak Obama döntése miatt.
Julian Assange, a Wikileaks kiszivárogtató hírportál alapítója szerint nem oroszok hackelték meg amerikai demokrata politikusok elektronikus levelezését.
Az ausztrál állampolgárságú, 46 éves Assange négy éve Ecuador londoni nagykövetségén él, menedékjog védelme alatt. Portálja hozzávetőleges becslések szerint csaknem 500 ezer bizalmas amerikai diplomáciai táviratot szerzett meg, és az elmúlt években ezek jelentős részét át is adta médiapartnereinek. A svéd hatóságok azonban nem emiatt, hanem szexuális bűncselekmények gyanújával körözik, Assange két egykori munkatársának feljelentése alapján.
Julian Assange az amerikai elnökválasztáshoz akart valamit kiszivárogtatni, de korlátozták az internet-hozzáférését.
Továbbra is él a svéd letartóztatási parancs Julian Assange, a Wikileaks főszerkesztője ellen, aki ha kilépne Ecuador londoni nagykövetségének ajtaján, valószínűleg azonnal őrizetbe vennék, majd átadnák az Egyesült Államoknak, ahol több százezer oldalnyi titkos dokumentum nyilvánosságra hozataláért kellene felelnie. Ő inkább marad.
Julian Assange, a Wikileaks kiszivárogtató portál alapítója felajánlotta, hogy feladja magát az Egyesült Államoknak, ha Barack Obama amerikai elnök megkegyelmezne "informátorának", Bradley Manningnek.
A kiszivárogtató portál nyilvánosságra hozta Hillary Clinton több mint 1200 olyan e-mailjét, amelyeket még külügyminiszterként írt és küldött el az iraki háborúval kapcsolatban – és amelyet a magánszerverén tárolt, szabályellenesen.
Miután az ENSZ a WikiLeaks-alapító Julian Assange javára döntött és önkényes fogvatartásnak ítélte a férfi elleni intézkedéseket, Assange a londoni ecuadori nagykövetség erkélyéről beszélt híveihez.
Pénteken teszi közzé a WikiLeaks-alapító Julian Assange ügyében hozott döntését az ENSZ, de a BBC úgy tudja, Assange javára fognak dönteni. A brit rendőrség azonban kitart amellett, hogy letartóztatják a férfit, ha kijön az ecuadori követségről.