Vírus a Wikipédián látható hirdetés
Aki hirdetést lát a Wikipédián, az jobban teszi, ha átvizsgálja rendszerét, a jelenség ugyanis valószínűsíti, hogy a számítógép vírusos.
Aki hirdetést lát a Wikipédián, az jobban teszi, ha átvizsgálja rendszerét, a jelenség ugyanis valószínűsíti, hogy a számítógép vírusos.
Wikidata néven kezdett nagyszabású projektbe a Wikimedia Foundation.
Visszakozott szerdán az internetes kalózkodás elleni amerikai törvénytervezetek három republikánus társbeterjesztője, miután a készülő jogszabályok ellen tiltakozva a Wikipedia és több ezer más online szolgáltató felfüggesztette tevékenységét.
Igyekezzen minden diák időben befejezni a házi dolgozatát, ha angolul írja, mert szerdán nem lesz elérhető az online enciklopédia. Az alapító, Jimmy Wales az internet cenzúrázása ellen tiltakozik.
A Wikipediát használta forrásul a katolikus egyházi állam, hogy összeszedjék a 2012. január hatodikán beiktatott 22 új érsek életrajzi adatait - számol be a mindennapi.hu.
A Wikipedia online lexikon idén rekordösszeget, összesen húszmillió dollárt (4,8 milliárd forintot) gyűjtött össze éves adománygyűjtési akciójával.
Sergey Brin, a Google internetóriás társalapítója és felesége, Anna Wojcicki 500 ezer dolláros adománnyal segítik a Wikipedia internetes enciklopédát.
Aki szeretne az ötvenedik plüssmackó helyett valami értelmes és eredeti apróságot ajándékozni karácsonyra, áldozhat például néhány forintot a Wikipedia fenntartására a megajándékozott nevében.
Jimmy Wales, a Wikipedia alapítója szerint az internet jövőjét a cenzúra határozza meg, illetve az, hogy a laptopok és okostelefonok terjedése miatt további egymilliárd internetező várható Indiából, Kínából és Afrikából. Jelentős tömegek jelennek majd meg az online kultúrában, olyan emberek, akikkel általában nem kerülünk kapcsolatba.
„Szuperforrásból tudjuk”, hogy a Monty Python nem az ujjából szopta a Gyalog-galopp híres jelenetét. Emberevő nyulak valóban léteztek a középkorban – allegorikusan, persze.
Blokkolta olasz nyelvű oldalait a Wikipédia online enciklopédia, így tiltakozva a Berlusconi-kormány törvénytervezete ellen, amelyben egyebek között kötelezni akarják az internetes portálokat, hogy minden, magát megsértettnek érző személy puszta kérésére adjanak helyreigazítást.
A Wikipedia szócikkei folyamatosan bővülnek, változnak. Önkéntes szerkesztők adják hozzá tudásuk javát a világ legkülönbözőbb részeiről.
A magyar Wikipédiát Gervai Péter (internetes becenevén Grin) alapította.
Ügyfél-elégedettség szempontjából a Facebook a legutolsó a közösségi oldalak rangsorában egy amerikai felmérés szerint. A Wikipedia az első, a YouTube a második, a MySpace pedig már nem szerepel a listán.
A Buzzfeed.com összeállította a száz leghosszabb Wikipedia-szócikk listáját, amelyen szerepel magyar vonatkozású címszó is.
A mai hírek szerint a dagesztáni Anzsi Mahacskala leigazolta Dzsudzsák Balázst, aminek hatására az internetes enciklopédiában vicces kedvű felhasználók beleírták a keretbe más magyar játékosok neveit is.
A világ kulturális örökségének részévé akar válni a Wikipedia online lexikon.
A tízéves Wikipedia hamarosan megújulhat, bár hivatalosan ezt még nem reklámozzák, hiszen részben tesztfázisban, részben ötletszinten vannak a fejlesztések. Az újdonságokról egyelőre tehát nem írhatunk kijelentő módban, de ha tényleg megvalósulnak, érdekes folyamatokat indíthatnak el.
A Wikipedia tízéves évfordulója alkalmából Budapesten is konferenciát tartottak a magyar önkéntesek, akik az internetes enciklopédiát szerkesztik.
Adományozásra kéri látogatóit a Wikipedia internetes enciklopédia, amely 16 millió dollárt (3,25 milliárd forintnak megfelelő összeget) vár felhasználóitól, hogy továbbra is ingyenes maradhasson.