Titkos maja városra bukkantak régészek a mexikói dzsungel mélyén
Különleges ősi maja várost találtak régészek a mexikói Yucatán-félsziget dzsungelében, egy egészen magas, piramis-szerű építmény maradványait is felfedezték.
Különleges ősi maja várost találtak régészek a mexikói Yucatán-félsziget dzsungelében, egy egészen magas, piramis-szerű építmény maradványait is felfedezték.
A Harvard Egyetem tudósai egy új elmélettel álltak elő arról, honnan származhatott az az égitest, ami globális katasztrófát okozott a Földön.
Gyors volt az élővilág regenerációja a 66 millió évvel ezelőtti meteoritbecsapódás után egy coloradói leletegyüttes tanúsága szerint. A leletek megmutatják, hogyan nőttek egyre nagyobbra az emlősök és alakultak át a növények a dinoszauruszokat kipusztító katasztrófa után. A több ezer egyed maradványát tartalmazó lelet lehetővé teszi több mint egymillió év evolúciós történetének tanulmányozását.
Csonttöredékkel és engesztelő áldozatokkal teli, csaknem 200 edényre bukkantak mexikói régészek egy barlangban, amelyet a Yucatán-félszigeten fekvő maja romvárosban, Chichén Itzában fedeztek fel.
Madarakat, emlősöket, keresztet, geometriai figurákat és harcosokat ábrázoló képek láthatók egy 15 méter hosszú sziklán.
A felfedezés helyszíne a mexikói Yucatán félszigeten található Cichén Itzá maja-tolték romváros.
Kétezer éves maja temetőt tártak fel Mexikó délkeleti részén, a Yucatán-félszigeten. A mexikói Nemzeti Antropológiai és Történelmi Intézet bejelentése szerint Mérida városban tárták fel a két sírt.
A maják elfeledett városát tárják fel Mexikóban, a Yucatán-félszigeten.