Lehetséges, hogy ellopták közel 70 000 kórházi beteg adatát
Az ügy szálai áprilisra nyúlnak vissza, a támadást elszenvedő nonprofit cég azonban csak júniusban tájékoztatta ügyfeleit a problémáról.
Az ügy szálai áprilisra nyúlnak vissza, a támadást elszenvedő nonprofit cég azonban csak júniusban tájékoztatta ügyfeleit a problémáról.
Még januárban férhetett hozzá a Lapsus$ egy olyan számítógéphez, amin keresztül elérhette az Okta nevű cég ügyfeleit. Hogy milyen adatokat loptak el a támadók, egyelőre nem tudni.
Nem az Anonymus hackercsoport lopott adatokat a Nestlétől, hanem a cég saját ügyetlensége miatt kerültek ki információk az internetre – állítja a vállalat.
A Lapsus$ csoport egy pillanatig sem titkolta, hogy a megszerzett információk milyen érzékenyek, és egyből közzétették azokat az interneten.
A tekintélyes adathalmazban az Ukrajnában harcoló orosz csapatok katonáinak neve és szolgálati helye is megtalálható.
Sok ügyfél adata került ki a világ egyik legnagyobb bankjának számító Credit Suisse-től, a vasárnap nyilvánosságra hozott információk szerint a svájci pénzintézetnek állítólag évek óta ügyfelei voltak különböző korrupt, tekintélyelvű politikusok, kábítószer-kereskedők, feltételezett háborús bűnösök és emberkereskedők.
A Kaspersky dolgozói jóllétet vizsgáló friss jelentéséből az derül ki, hogy bár a szervezeteknél rendszeres jelenség a dolgozói adatok kiszivárgása, mégis csaknem a felük jobbnak látja nem nyilvánosságra hozni ezeket az incidenseket. A kutatás egyúttal azt is megállapította, sokszor a munkavállalóknak sincs meg a megfelelő kiberbiztonsági tudásuk ahhoz, hogy megvédjék magukat.
A Magyar Kétfarkú Kutya Pártnál tapasztalt adatkezelési szabálytalanságokat és adatvédelmi hiányosságokat emleget egy, magát pártoló tagnak nevező idegen, aki azonban maga tette nyilvánossá a párt több adatbázisát. A laza adatbiztonságon a párt állítása szerint javított, és bár gyanítják, ki a szivárogtató, nem tudják felelősségre vonni.
Közel kétszáz dél-koreai facebookozó kezdeményezett vizsgálatot az oldal ellen a helyi adatvédelmi hatóságnál, ám utóbbi csak még nagyobb galibát csinált.
Alexander Alexandrovics Szoloncsenko az egyik messengeres funkcióban talált hibával élt vissza még 2018 januárja és 2019 szeptembere között.
Egy 125 GB-os torrentfájlt osztott meg valaki nemrég a 4chan nevű oldalon, ami a Twitch-től ellopott adatokat tartalmazza. A támadó azt állítja, hamarosan még több adatot tesz majd közzé.
Napokig állt az MKB-csoport autólízinges tagjának rendszere, a Készenléti Rendőrség Kiberbűnözés Elleni Főosztályánál van az ügy.
A Microsoft alkalmazásfejlesztő eszköze, a Power Apps egy hibás alapbeállítást tartalmazott, amit az ügyfelek sem állítottak át. Így rengeteg felhasználói adat került ki az internetre.
A T-Mobile folyamatosan vizsgálja, hogy összesen hány ügyfél adatiat sikerült megszerezniük a hackereknek. A cég most egy újabb tétellel frissítette az eddigi listát.
Legalább három héten át bárki böngészhetett az FBI terroristafigyelő listájában, amiben többek között nevek és útlevélszámok is szerepeltek.
A ZeroX nevű hackercsoport még 2020-ban tört be a szaúdi Aramaco rendszerébe, ahonnan rengeteg érzékeny adatot loptak el.
Hónapokon át gyűjtött adatokat a Taobao webshopjának látogatóiról egy szoftverfejlesztő, aki az Alibaba egyik beszállítójánál dolgozott.
Mintegy 780 GB-nyi adatot loptak el ismeretlenek az Electronic Arts szervereiről, és már el is kezdték árulni az adatcsomagot. A cég szerint a felhasználói adatok nem jutottak ki.
Az első körben az amerikai felhasználók számára elérhetővé tett gyors jelszócserélőt világszerte bevezeti majd a Google az androidos Chrome alkalmazásban.
A Facebookot egy kiberbiztonsági kutató kereste meg azzal, hogy talált egy elég komolynak tűnő biztonsági rést. Nem egészen azt a választ kapta, amire elsőre számított.