Mintegy 38 millió ember felhasználói adatai kerültek ki az internetre, miután a Microsoft egyik alkalmazásfejlesztésre használható eszközénél rosszul volt megadva az egyik alapbeállítás. Ezek között találni neveket, e-mail-címeket, társadalombiztosítási számokat, és azt is,
hogy egy adott illető felvette-e a koronavírus elleni védőoltást.
A The Verge beszámolója szerint egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy bárki is hozzáfért volna az adatokhoz, a Microsoft pedig már javította a hibás beállítást.
A hibát az UpGuard nevű kiberbiztonsági cég szúrta ki még májusban. Ezek szerint azok a szervezetek – összesen 47 cég –, amelyek a Microsoft Power Apps nevű eszközét használták, olyan alkalmazásokat hoztak létre vele, amelyben rosszul voltak megadva a felhasználói adatokra vonatkozó beállítások.
Legalább három héten át bárki böngészhetett az FBI terroristafigyelő listájában, amiben többek között nevek és útlevélszámok is szerepeltek.
A Power Apps lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy egyszerű webhelyeket és alkalmazásokat hozzanak létre, különösebb programozási tudás nélkül. Az adatszivárgásban érintett cégek között ott van többek között a Ford és az American Airlines is, de New York városa is használta az eszközt.
Mint kiderült, a felhasználói adatokat alapértelmezés szerint nyilvánossá tették a Power Apps-on keresztül fejlesztett programok.
A Microsoft nem tekint adatszivárgásként az ügyre, mert a szervezet úgy véli, a felhasználók rosszul megválasztott konfigurációja miatt történt a kellemetlen incidens.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.