Több ezer privát zoomos beszélgetés került ki a YouTube-ra
A jelek szerint újabb porszem csúszott a Zoomnál a gépezetbe, és több mint 15 ezer privát beszélgetés került fel az internetre.
A jelek szerint újabb porszem csúszott a Zoomnál a gépezetbe, és több mint 15 ezer privát beszélgetés került fel az internetre.
A szállodaipar igen nehéz napokat él meg a járvány miatt, de a híres Marriott láncnak még egy adatszivárgásos ügy miatt is fájhat a feje. Ráadásul nem először.
A jelek szerint mégsem volt annyira ártalmatlan az a hiba, ami miatt a múlt héten téves értesítések mentek ki a Galaxy mobilokra.
A Microsoft a felfedezése után két nap alatt zárta le azt a biztonsági rést, melyről állítják: rosszindulató támadó nem vette észre a befoltozás előtt.
Nevek, telefonszámok és a Facebook-felhasználók azonosítóit tartalmazó adatbázis került ki az internetre, amit már ugyan töröltek, de valaki időközben egy hackerfórumba is feltöltötte azt.
Egy védelem nélküli adatcsomag hever egy Google által üzemeltetett szerveren, benne sok tízmilliónyi telefonszámmal, valamint közösségi oldalakhoz tartozó jelszóval és felhasználónevekkel.
A Facebook maga vallotta be, hogy egy biztonsági résnek köszönhetően jogtalanul férhettek hozzá fejlesztők a felhasználók adataihoz.
Még a privát beszélgetések is illetéktelenek kezébe kerülhettek a legújabb adatvédelmi botrányban.
Az Adobe felhasználókat tartalmazó adatbázisa egy darabig bárki számára elérhető volt a neten, így 7,5 millió felhasználó kerülhetett veszélybe.
A "felnőtteknek szánt" weboldalakat vizsgálva arra a következtetésre jutottak amerikai kutatók, hogy döntő többségük kiadja látogatói böngészési nyomait harmadik félnek.
Kiberbiztonsági kutatók bukkantak rá arra az adatcsomagra, amely rengeteg ember online információját tartalmazza – összesen 17 millióét.
Több mint nyolcezer felhasználó személyes adatait küldték el véletlenül az UNICEF-nél. Bocsánatot kértek, és állítólag már orvosolták is a hibát.
A BuzzFeed News szerint aki egy kicsit is ért a böngészők működéséhez, kinyerheti az Instagramról és a Facebookról egy privát fiókkal rendelkező ismerőse fotóit. A Facebook szerint ugyanakkor nincs mi miatt aggódni.
Egy biztonsági résnek köszönhetően valakik egy hatalmas adatbázist raktak össze, ami ujjlenyomatokat és az arcazonosításhoz szükséges információkat is tartalmazza.
Míg 2018-ban összesen mintegy 15 millió beteg adatai kerültek ki az internetre, 2019-ben egyetlen félév alatt már ennek az eredménynek több mint kétszeresénél járunk.
Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság történetének második legnagyobb bírságát osztotta ki a Facebooknak.
Egyelőre nem tudni, honnan származik, de nagyjából 49 millió rekordot tartalmaz az az adatbázis, amit a napokban fedezett fel egy kiberbiztonsági szakértő.
Május 12-én egy rivális fórumra kerültek ki azoknak a felhasználóknak az e-mail-címei, jelszavai és IP-címei, akik szintén felhasználói adatok ellopásával "foglalkoznak".
Februárban készülhetett az az adatbázis, amit egy Microsoft-szerveren talált két kiberbiztonsági kutató.
A Facebook hivatalosan nem mondta ki, de egyértelmű, hogy a Cambridge Analytica botránya miatt határoztak úgy, változtatnak bizonyos dolgokon.