Három hete jogellenesen működik a Facebook Európában?
Több ponton is megsérti az európai uniós szabályokat a Facebook működése január 30. óta – állapította meg egy, a belga adatvédelmi bizottság megbízásából készített tanulmány.
Több ponton is megsérti az európai uniós szabályokat a Facebook működése január 30. óta – állapította meg egy, a belga adatvédelmi bizottság megbízásából készített tanulmány.
Míg az Apple termékek és szoftverek eladásából jut pénzhez, a Facebook és a Google az emberek adatait teszi pénzzé – hívta fel a figyelmet az amerikai kormányzat által szervezett kiberbiztonsági konferencián Tim Cook, az Apple vezérigazgatója.
Uniós adatvédelmi tananyag készül általános iskolásoknak Péterfalvi Attila bejelentése szerint.
A magyarok 37 százaléka másnak adja (el) régi mobilkészülékét, amikor beszerzi az újat. A legtöbben beszámíttatják vagy elajándékozzák korábbi telefonjukat, de akadnak olyanok is, akik egyszerűen kidobják a szemétbe. Az adatokat azonban csak nagyon kevesen törlik megfelelően a régi készülékről.
Elemzők becslése szerint 2018-ban 257 millió használt okostelefont adnak majd el, szemben a 2013-ban értékesített 53 millió készülékkel, ez pedig felveti azt a problémát, hogy mi történik a telefonokon tárolt személyes adatokkal.
A Pew Researh a legnevesebb amerikai szakértőket kérdezte meg az adatvédelem jövőjéről. A kutatásból olyan idézeteket emeltek ki az összegzésnél, amelyek egészen ijesztőek.
Mire keresett rá eddig egész életében a Google-ben vagy a YouTube-on, milyen videókat nézett meg, milyen helyeken járt eddig a világban – ezt mind tudja önről a Google, és most átnézheti, hogy pontosan mik is ezek az adatok.
Megjelent egy grafikon azokról az országokról, amelyek kormányai a legtöbb Facebook-felhasználóról kérnek ki adatokat. Ez alapján már nem is nagy az a szám, amely Magyarországgal kapcsolatban kiderült.
Fél év alatt jelentősen emelkedett a Facebookhoz beérkező kormányzati adatkikérések száma. A növekedéshez a magyar kormányzati szervek is hozzájárultak, minden eddiginél több felhasználóra voltak kíváncsiak.
Elnézést kért felhasználóitól a Facebook, miután titokban több hónapon át lélektani kísérletet folytattak közel 700 ezer ember üzenőfalával.
Még maga a Google sem lesz képes kiadni a kormányzatoknak és állami hatóságoknak a felhasználók adatait.
Sem az iPhone-okon, sem az iPadeken lévő adatokat nem adja ki ezután a rendőrségnek az Apple – merthogy nem is fogja tudni kiadni. Az új technológia nem csak bűnözőknek érdekes, az adatvédelemre fokozottan érzékenyeknek is ajánlott.
Fejenként ötszáz eurós kártérítést követel magánszférája megsértése miatt 25 ezer osztrák állampolgár a Facebooktól.
A levelekhez csatolt minden egyes képet átnéznek a Google algoritmusai. Az alkalmazottak nem látnak rá a fotókra, de a cég könnyen lebuktatja azt, aki pedofil képeket küldözget.
Szembemegy minden adatvédelmi elvvel, a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség intézményi szétválasztásának követelményével, de nincs is meg hozzá a jogszabályi alap. Ennek ellenére a Kocsis Máté vezette önkormányzat a Belügyminisztériummal karöltve mégis arcfelismerő térfigyelő kamerarendszert szereltetne fel a Józsefvárosban. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság is tiltakozik a terv ellen, és cáfolja, hogy a Belügyminisztérium bevonta volna őket az egyeztetésekbe.
Vizsgálatot indít a brit adatvédelmi hivatal annak kiderítésére, hogy a Facebook megsértette-e az adatvédelmi törvényeket, amikor 2012-ben egy héten át manipulálta a hírfolyamot egy vitatott pszichológiai kísérlet keretében.
A törlési kéréseket egy hónapja fogadó Google most megkezdte találati listáinak cenzúrázását. Egy EU-s döntés értelmében bárki kérheti a vállalattól, hogy törölje ki keresőjéből a ránézve hátrányos, régebbi találatokat.
Hogy a Facebook tudja a nevünket, az nem újdonság. A fejlesztések azonban abba az irányba mutatnak: a közösségi oldal hamarosan minden tevékenységünkről tudni fog, időnként anélkül is, hogy ezt közvetlenül megadnánk neki.
Nem kellett sokat várni arra, hogy a való életben is kiderüljön, kik és milyen célból használhatják ki az Európai Unió bírósága által kedden hozott ítéletet. Nagyon úgy néz ki, ha minden így marad, “a felejtés jogával” tulajdonképpen átírható a történelem.
A kiegészítés a hvg.hu mindenkori adatvédelmi szabályzatának bővítése, mely az önkéntesen megadott adatok kereskedelmi célból, harmadik fél részére történő átadásának feltételeit tartalmazza.