iPhone-ja van? Itt a játékáruházak Tindere, amiben jobbra-balra húzhatja a játékokat
Már bárki letöltheti (az EU-ban) a legújabb iOS-es alkalmazásboltot, melyben játékok közül lehet válogatni, méghozzá egyedi ajánlórendszer segítségével.
Már bárki letöltheti (az EU-ban) a legújabb iOS-es alkalmazásboltot, melyben játékok közül lehet válogatni, méghozzá egyedi ajánlórendszer segítségével.
Néhány hónapon belül végleg leáll az Amazon Appstore, ezzel megszűnik Androidon a Play Áruház egyik legfontosabb versenytársa.
Az Epic Games hosszú évek pereskedése után jutott el oda, hogy szabadon terjesztheti az alkalmazásboltját az okostelefonokon. Ennek köszönhetően most egy nagy megállapodást sikerült behúznia a cégnek.
Nem tanul a korábbi hibáiból az Apple, ugyanazzal a módszerrel csúsznak át az App Store szűrőin az illegális film- és sorozatnézős alkalmazások. Újra és újra.
Újabb funkcióval bővül a Play Áruház: az Android alkalmazásboltja ugyanis a jövőben automatikusan megnyithatja az újonnan telepített appokat. Kivéve, ha ön még időben beavatkozik.
Akkor is frissíthet majd egy alkalmazást a Play Áruházból, ha azt nem onnan szerezte be – az alkalmazásbolt már teszteli az újítást.
Nemhogy bekerült a kínálatba, egy éven át senki nem szúrta ki az Apple-nél, hogy az App Store-ban egy olyan alkalmazás érhető el, ami fizetős streamingszolgáltatók tartalmait kínálja ingyenesen.
Összeomlik? Nem is tölt be? Nem kínál semmi érdemit? Hamarosan végleg eltűnhetnek az ilyen appok az andridos alkalmazásboltból, köszönhetően a Google szigorításának.
Az App Store egyeduralmának felszámolása után egyelőre elmarad a forradalom. Nem elsősorban érdeklődés, hanem ügyesség hiányában. Az egyik első fecske, a MacPaw által fejlesztett Setapp alkalmazásbolt drága is, a kínálata pedig egyenlő a nullával.
Androidon és iPhone-on is elérhető lesz a Microsoft mobilos játékok letöltését kínáló appboltja, ami a külső fejlesztők számára is meg fogja nyitni a kapuit.
Uniós nyomásra néhány napja már az App Store-on kívülről is lehet alkalmazásokat telepíteni az iPhone-okra. Az új hír, hogy az Apple a harmadik féltől származó alkalmazások frissítését, ha valaki az iPhone-jával több mint egy hónapra elhagyja az Európai Uniót. Vannak, akik ezt úgy értelmezik, hogy az Apple ugyan betartja a törvényi előírásokat, azonban egy leheletnyivel sem tesz többet azoknál.
Mintegy fél éve lehetett filmeket és sorozatokat nézni egy olyan alkalmazásban, amely minden valószínűség szerint jogszerűtlenül kínált hozzáférést a tartalmakhoz. A hiba az Apple ellenőrzési rendszerében volt: olyan appot engedtek át, amilyet nem kellett volna.
Már bárki létrehozhat egyedi ChatGPT-verziókat, majd fel is töltheti azt az új GPT Store-ba. Hosszas várakozás után végre befutott a ChatGPT eddigi egyik legnagyobb újítása, a GPT Store. Ez egyfajta alkalmazásbolt kifejezetten MI-eszközöknek, melyek az OpenAI technológiájára épülnek.
Korábban az androidos felhasználók csak az azonos Google-fiókhoz kapcsolódó eszközökre telepíthettek alkalmazásokat, viszont nem lehetett távolról eltávolítani őket. A legújabb frissítéssel a Google feloldja ezt a korlátozást, lehetővé téve az alkalmazások egyszerű eltávolítását több, akár távolban lévő eszközről is.
iPhone- és iPad-appokkal tölti fel a Vision Pro alkalmazásboltját az Apple, így már a megjelenéskor is sok százezer app közül válogathatnak majd a vásárlók – igaz, ezek nem fognak tökéletes kevertvalóság-élményt nyújtani.
Külső, harmadik féltől származó appok telepítését lehetővé tevő alkalmazásboltot kapott a Flipper Zero, amelyet rendszerek biztonságának tesztelése mellett rossz kezekben rosszindulatú célokra is lehet használni.
Tovább terjeszkedne az OpenAI, egy saját, alkalmazásboltra hasonlító piactérrel azt is lehetővé tennék a fejlesztők számára, hogy árusítsák egy adott területre szabott MI-modelljüket.