Az oroszok elkezdtek mobil atombunkereket gyártani
Két napig védelmet adó, telepíthető atombunkerekről van szó.
Két napig védelmet adó, telepíthető atombunkerekről van szó.
Bármilyen eredetű radioaktív sugárzást képesek észlelni azok a szenzorok, amelyeket az Egyesült Államok telepít Ukrajnában. Az érzékelők emellett azt is képesek megmondani, hogy ki indított el egy esetleges atomfegyvert.
Náluk nem lesznek atomfegyverek.
Az elmúlt hónapokban több helyen is megjelentek azok a plakátok, amelyeken az olvasható, mi a teendő radioaktív sugárzás esetén.
Egy valódi nukleáris riasztás esetén csupán pár perc áll rendelkezésre, hogy a helyzetet mérlegeljük. Ezt a körülményt próbálja bemutatni az a VR-játék is, amit külföldi egyetemek kutatói készítettek.
Az 1945-ös atombomba-támadást túlélő épületek egy részének lebontásáról döntött egy hirosimai bizottság, miután az érintett ingatlanok elöregedtek és fennáll a kockázata, hogy összeomlanak egy nagy erejű földrengés esetén.
74 év telt el azóta, hogy Hirosimára és Nagaszakira atombombát dobott az Egyesült Államok, és az erejük azóta csak pusztítóbb lett.
Attól fél, egy váratlan esemény szörnyű folyamatokat indítana el.
Az észak-koreai diktátort nem a szeretet árasztotta el az újév első napján.
Hokkaido sziget vezetése adta ki a tájékoztatót.
Barack Obama amerikai elnök még ebben a hónapban ellátogat Hirosimába, hogy lerója tiszteletét az atomtámadás áldozatai előtt - jelentette be kedden a Fehér Ház. Obama az első hivatalban lévő amerikai elnök, aki felkeresi az amerikai atomtámadás sújtotta japán várost.
Két évtizeden keresztül nem is olyan titkosnak tűnő 00000000 titkos kód volt az a számsor, amit az amerikai elnököknek meg kellett adniuk az atomrakéták indításának engedélyezéséhez.
A Nagaszakit ért atomtámadás 68. évfordulóján a japán város polgármestere bírálta pénteken a tokiói kormányt a nemzetközi nukleáris leszerelés ügyében mutatott tétlensége miatt.
Észak-Korea atomtechnológiájának és nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáinak fejlesztésével egyre közelebb jut azon hangoztatott célja felé, hogy atomcsapást mér az Egyesült Államokra - olvasható az amerikai védelmi minisztérium idei kockázatfelmérő jelentésében, amelyet a washingtoni kongresszus számára készítettek, és amely csütörtökön vált ismertté.
Tokió lesz az első célpont egy Koreai-félszigeten kitörő háborúban, ha a japán kormány nem változtat ellenséges fellépésén – fenyegette meg a szigetországot Észak-Korea a Yonhap dél-koreai hírügynökség szerint.
A világ legkiterjedtebb méretű kormánybunkerének pontos helyszínét mindvégig tudta az ellenség. Az 5,7 milliárd német márkáért megépített, 20 kilométer hosszú szuperbunker ráadásul "csak" egy Hirosimára ledobott atombomba ereje ellen tudott volna eredményesen védekezni, a szovjetek 250-szer nagyobb kapacitású töltetei ellen már nem – olvasható a Falanszter blogon.
Tegyük fel, hogy megtörténik az elképzelhetetlen, és atombomba robban fel egy nagyvárosban. Mit tegyenek az ott lakók? Hogyan menekülhetnek meg a halálos sugárzástól? Az USA kormánya - egy új tájékoztatási stratégia részeként - most meglepő választ ad a kérdésekre.
Kapcsolódó cikk: Szigorúan titkos atombunker és kórház Buda szívébenA Sziklakórház 2008-márciusától újra fogad, igaz...
Soha nem kérne bocsánatot tettéért a Hirosimára 1945-ben atombombát dobó Enola Gay navigátora, a gép legénységének utolsó élő tagja. Társának, az egykori pilótának a fia pedig a történelem újraírásának tekinti, hogy idén először – az atomtámadás 65. évfordulóján – az USA delegációja is részt vesz a Hirosimában tartandó megemlékezésen.