szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az elmúlt hónapokban több helyen is megjelentek azok a plakátok, amelyeken az olvasható, mi a teendő radioaktív sugárzás esetén.

Bár az Egyesült Államok szerint üres Vlagyimir Putyin nukleáris fenyegetése, a jelek szerint azért mégis jobbnak látja a Biden adminisztráció, ha felkészülnek egy esetleges támadásra. Az egészségügyi minisztérium nemrég bejelentette, hogy 290 millió dollárért vásárol be a sugárbetegség elleni gyógyszerből, az Nplate-ből.

A Reutersnek úgy nyilatkozott a minisztérium képviselője, hogy a gyógyszert azért veszik meg, mert ez is része annak az erőfeszítésnek, hogy az országot érintő fenyegetésekre felkészüljön a kormányzat. Márpedig a fenyegetések között egy nukleáris támadás lehetősége is ott van.

A Gizmodo most arról ír, hogy egy újabb helyen indult tájékoztató kampány, amelyben azt mondják el az embereknek, mit érdemes tenni, ha odakint megnőne a sugárzás szintje. A lap szerint szeptember elején a New York-i Port Authority Trans-Hudson metróvonal állomásain és szerelvényein tették ki az ezzel kapcsolatos információt. A vonalon naponta átlagosan több mint 153 ezer ember utazik.

A virtuális valóság mutatja meg, milyen lenne testközelből egy atomrobbanás - videó

Több mint 12 millió megtekintésnél jár az a videó, amelyben egy szemlélődő a tengerparton állva néz végig egy atomrobbanást - a virtuális valóságban.

Az elmúlt hónapokban volt már hasonló akcióra példa. A Redditen még tavasszal jelent meg egy bejegyzés, ami azt mutatja, hogy egy New Jersey-ben lévő bevásárlóközpontban jelent meg egy ugyanilyen plakát, a nyáron pedig az amerikai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (CDC) is frissítette a honlapját, amelyen az esetleges sugárfertőzéssel kapcsolatos tájékoztatást lehet olvasni.

A plakáton arra kérik az embereket, hogy ha bekövetkezik a legrosszabb, akkor az épület belsejében, annak közepén helyezkedjenek el, és figyeljék a rádión, televízión és mobilon keresztül érkező híreket, utasításokat.

A plakáton lévő információ szerint a tájékoztatást a Nemzetbiztonsági Minisztérium adta ki.

Hogy mennyire valós a nukleáris háború kirobbanása, azt most valószínűleg senki sem tudja. Az biztos, hogy nem épp megnyugtató ilyen üzeneteket olvasni a bizonytalanság közepette.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!