Valaki 66,5 milliót fizetett ki Steve Jobs aláírt névjegykártyájáért
Több olyan tárgyat is árverésre bocsátottak nemrég, amit Steve Jobs aláírása, többek között egy banki csekket és egy mozijegyet is.
Több olyan tárgyat is árverésre bocsátottak nemrég, amit Steve Jobs aláírása, többek között egy banki csekket és egy mozijegyet is.
A fénykép 1877-ben készült Torinóban, és azt dedikálta a „nevezetes ceglédi küldöttségnek”.
Árverésre bocsátották a Star Wars negyedik forgatókönyv-vázlatát, amit Harrison Ford felejtett még 1976-ban egy bérelt londoni lakásban.
Előzőleg jócskán alábecsülték az értékét.
A tavalyi évnek talán az volt a legnagyobb meglepetése a globális műkereskedelemben, hogy nem történt meglepetés: az elemzők visszaesésre számítottak és az be is következett. De azért pánikra nincs ok.
Az estélyiért 400 millió forintnyi dollárt fizettek.
A győztesnek mélyen a zsebébe kell majd nyúlnia.
Ebből az italból összesen csak negyvenet palackoztak 1986-ban, miután 60 évig érlelték hordóban.
Több mint 18 millió dollárért (6,7 milliárd forintért) kelt el a hétszeres Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton 2013-as versenyautója.
November 18. szombat estig tart az a jótékonysági online árverés, melyen 100 kortárs alkotó munkájára lehet licitálni; a befolyt összeget az önkéntes ételosztást szervező Heti Betevő javára ajánlják fel.
„Fűzfák, Giverny” című, 1886-ban készült tájképet november 24-én a Hotel Drouot-ban árverezik. Ha megyünk, hárommillió euró körül vigyünk magunkkal. Sokkal jobban a zsebünkbe kell nyúlni viszont, ha „A tavirózsás tó” című festmény november 9-i New York-i árverésére igyekszünk.
Több mint 40 éven át senki sem tudta, hol lehet annak az X-szárnyú vadászgépnek a modellje, ami az 1977-es Csillagok háborúja – Egy új remény című filmben tűnt fel. Most egy aukciósház értékesítette azt, egy gyűjtemény részeként.
Az ötvenesztendős S-osztály egész baráti áron, 5 millió forint alatt cserélhet gazdát.
A rajongók igazi hullámvasúton érezhették magukat az elmúlt hónapokban: először kaptak bepillantást abba, hogyan nézett ki Freddie Mercury legintimebb környezete, a Garden Lodge, majd számot kell vetniük azzal, hogy a hősük életének a tárgyi emlékei egyszer csak új tulajdonosokhoz kerülnek. A fantasztikus gyűjteményt értékesítő Sotheby’s szerdán induló árverésében visszaköszön a Queen énekesének lehengerlő életigenlése és zsenialitása, de az idő kegyetlen múlása is. Ahogy az örököse, „élete szerelme”, Mary Austin fogalmazott: itt az ideje továbblépni. Ez persze nem jelenti azt, hogy a rajongóknak ne fájna.
Az aukción valamennyi tárgy licitje 25 dollárról indul.
A volán mögött ráadásul ebben csak a Köpenyes lovag ül.
Az árverés középpontjában Mercury féltve őrzött, fekete Yamaha zongorája áll, amelyen a Queen 1975-ös „Bohemian Rhapsody” című eposzát komponálta.
Eladó a Forma-1 V10-es korszakának egyik 825 lóerős remekműve.
Alig van tárhelye, jóformán semmire sem használható, de bontatlan az a 16 éves iPhone 2G, amiért körülbelül 52 millió forintnak megfelelő összeget fizetett valaki egy liciten.