Amerikai cég építheti meg az első lengyel atomerőművet
Lengyelország 2043-ig hat atomreaktort tervez építeni. Az első a tervek szerint 2033-ban kezdhet el energiát termelni.
Lengyelország 2043-ig hat atomreaktort tervez építeni. Az első a tervek szerint 2033-ban kezdhet el energiát termelni.
Egy beruházás már szerkezetkész állapotban van, egyet pedig most kezdtek építeni. A két fejlesztéssel 574-tel nő a környék új lakásainak száma.
A fényeslitkei üzem havonta 15-20 ezer tonna gabonát képes feldolgozni.
Szijjártó Péter egyelőre nem mondta el, hogy mekkora állami támogatással valósul meg a beruházás, amely 1200 munkahelyet hoz létre.
Egy olasz lap írt annak a kikötőnek a fejlesztéséről Triesztben, amelybe a magyar állam is beleszáll. A momentumos Tompos Márton szerint a kormány akár 65 milliárd forintot is elkölthet a kikötőre.
A miniszter szerint egyelőre nem tervezik újabb beruházások felfüggesztését.
A túl drága ajánlatok miatt nem épül meg az MTK sportparkja a Kerepesi úton. Hasonló ok miatt marad el az Állatorvostudományi Egyetem Rottenbiller utcai épületének a korszerűsítése is.
A német ThyssenKrupp új gépei és gyártósorai 2025-re állnak teljesen üzembe.
Kalocsától Baján át Kecskemétig csaknem 300 különféle beruházást húzott le a fejlesztési listáról eddig a kormány. A listán utak, egészségügyi és sportintézmények szerepelnek, de le kell mondani iskolaépítésről, közintézmények energetikai fejlesztéséről, bekötőutakról és anyasági centrumról is.
2025 körül újraindítják a beruházásokat.
A Pázmány új campusa pedig mindkét fél számára kiemelt projekt.
Majdnem 8 százalékkal több beruházás volt idén április és június között, mint egy évvel korábban, főleg azért, mert a lakásépítések, az ingatlanfelújítások és a villamosgép-gyártók jócskán felfelé húzták az átlagot.
A napelemes beruházásokra biztosított 153 milliárd forintnyi támogatásból eddig 44 milliárd forintra vállalt kötelezettséget az állam, de az jól látszik, hogy a pályázatok elbírását a keleti régiókban pörgették fel a legjobban. Igaz, sietni azért is fontos, mert a projekt amúgy is durva csúszásban van, olyannyira, hogy a második kört ősz helyett jövő tavaszra tolta ki az állam.
A kormányhivatal szerint az épületek nem illenek bele a tájba.
Daniel Freund a Twitteren írt erről, és mutatta meg azt a képet, amelyen az egymással kezet rázó Szijjártó Péter és orosz kollégája, Szergej Lavrov látható.
Az autógyártó 400 milliárdos bővítésre készül, ami Szijjártó Péter külügyminiszter szerint jelentős munkahelyteremtéssel is jár.
A magyar és a norvég kormány között régi vita húzódik a civilek támogatásáról.
Félvezetőgyárat épít állami támogatással Franciaországban az olasz és a svájci határ közelében az STMicroelectronics és a GlobalFoundries chipgyártó vállalat.
Az épület mindössze száz méterre lesz a Földközi-tengertől.