Elképesztően nagy brókercég alakul Kínában
Két nagy kínai brókercég egyesülése nyomán egy 226 milliárd dollár értékű eszközt kezelő óriás jön létre.
Két nagy kínai brókercég egyesülése nyomán egy 226 milliárd dollár értékű eszközt kezelő óriás jön létre.
Összeolvad a Random Capital és az Erste Befektetési Zrt., aminek eredményeként a Budapesti Értéktőzsde legnagyobb forgalmú hazai brókercége jön létre. Ketten együtt 330 ezer ügyfélszámlán 3000 milliárd forint vagyon kezelnek.
Ezzel az Erste lesz a magyar tőzsde legnagyobb kereskedője. A tranzakciót heteken belül lezárják.
Váratlanul meggondolta magát a K&H, és mégsem adja el a KBC Securities brókercégét – tudta meg a Világgazdaság.
A Random Capital 9,5 millió forintos bírságot kapott működési hiányosságok miatt.
Az emelkedő árfolyamok felbátorították a befektetőket.
Az MNB már piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett az engedély nélküli tevékenység miatt, de a rendőrség nem indított nyomozást.
A Népszabadság szerint a külügyi tárcán kívül még egy minisztériumnak lehetett olyan vállalata, amely brókercéghez helyezett ki pénzt. A lap szerdai számában egy kormányzati forrásra hivatkozva azt írják, hogy a Földművelésügyi Minisztérium egyik cége lehet ilyen ügyben érintett, és nem a Quaestornál, hanem egy másik brókercégnél szorult be több százmillió forintja.
A Reálszisztéma brókercégének ügyfelei állítják: anélkül vettek nekik az MNB és a tőzsde által agyonbírságolt Business Telecom részvényeiből, hogy ők arra megbízást adtak volna – írja az e heti HVG.
Rogán Antal közlése szerint a brókercégeket érintő pénzügyi csőddel kapcsolatos eljárásra nagyon szigorú törvényjavaslatot fogalmazott meg a Fidesz, hasonlóra Magyarországon még nem volt példa. A Fidesz frakcióvezetője erről hétfő reggel az M1 hírcsatornán és a Kossuth rádió 180 perc című műsorában is beszélt.
A Concorde Értékpapír Zrt. csatlakozott a Bukaresti Értéktőzsde (BVB) kereskedési rendszeréhez.
A pénteken részlegesen visszavont engedélyű brókercégen keresett pár százmillió forintnál is jóval több, milliárdos nagyságrendű összeg hiányozhat a HVG információi szerint.
Hogy viheti át a megtakarítását egy másik pénzügyi szolgáltatóhoz az, aki esetleg nem érzi a megtakarítását biztonságba? Mi lesz a tartós befektetési számlán levő összeggel? A Buda-Cash és a Hungária Értékpapír dolgozói kapnak kártalanítást? Igyekszünk válaszolni.
Hétfőn este rendőrök szálltak ki a Buda-Cash brókercég Ménesi úti irodájához – írta az Index.hu hétfőn éjjel.
Összesen 523 millió jüanra, vagyis átszámítva 19,5 milliárd forintra büntették meg pénteken Kína egyik legnagyobb brókercégét, a sanghaji Everbright Securities-t, volt vezérigazgatóját pedig egy életre eltiltották az szakmától – jelentette a kínai média.
Jelenleg 26 cég kereskedik a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), ám szakértők szerint pár éven belül 13-14-re csökken a számuk, ha nem változik gyökeresen a piaci helyzet – írta a Napi Gazdasági hétfőn.
Negyedével esett vissza a személyi ráfordítások összege a brókercégeknél az elmúlt négy évben, több üzletkötő otthagyta a szakmát, a brókerek egyértelműen rosszabbul élnek, mint négy éve - írta a Napi Gazdaság.
A svájci UBS-nél már magyarul intézhetik ügyeiket a nagyon gazdagok. Nem csoda, hiszen a társasághoz az idén éppen Magyarországról érkezett térségünkből a legtöbb pénz. Akad brókercég, amely úgy döntött: nem vár, követi külföldre a magyar pénzt.
Bár az egy évvel korábbi 5,4 milliárd forintról 4,6 milliárd forintra csökkent 2011-ben a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) független magyar brókercégeinek eredménye, a teljesítmény jónak mondható, tekintettel arra, hogy a BÉT részvényforgalma eközben több mint 30 százalékkal csökkent - írta a Napi Gazdaság pénteken.