Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Két nagy kínai brókercég egyesülése nyomán egy 226 milliárd dollár értékű eszközt kezelő óriás jön létre.
A két jókora kínai, állami hátterű brókercég egyesülése nyomán egy 230 milliárd dolláros vagyonnal rendelkező piaccég jön létre. A lépés Peking törekvését szolgálja, hogy konszolidálja az 1,7 billió dolláros iparágat – számolt be a Reuters.
A sanghaji székhelyű Guotai Junan Securities részvénycserével vásárolja fel versenytársát, a szintén sanghaji központú Haitong Securitiest. A deal a szabályozó hatóságok és a részvényesek jóváhagyásától függ.
Az egyesülés után létrejövő vállalat 1,6 billió jüan (226 milliárd dollár) teljes eszközállományával megelőzi majd az eddigi piacvezetőt, a Citic Securitiest. (600030.SS)
Ez az egész iparágra kiterjedő konszolidáció kezdetét jelzi, amely további összeolvadásokat hoz a nagy kínai brókercégek között – kommentált a történteket Huang Yan, a Shanghai QiuYang Capital Co. alapkezelője.
A pekingi vezetés új irányelvekkel ösztönzi a fúziókat, felvásárlásokat és a szerkezetátalakítást az iparágban, amelyben több mint 140 kínai és külföldi szereplő versenyez.
A kínai értékpapír-felügyelet korábbi bejelentése szerint a cél az, hogy öt év alatt körülbelül 10 vezető intézményt, 2035-re pedig két-három nemzetközileg versenyképes befektetési bankot és intézményt alakítsanak ki.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".