"Nevetséges, abszurd": Scarlett Johansson a burkatilalomról
Felemelte szavát a néhány nyugati országban már létező vagy tervezett burkatilalom ellen Scarlett Johansson.
Felemelte szavát a néhány nyugati országban már létező vagy tervezett burkatilalom ellen Scarlett Johansson.
A svájci parlament alsóháza szerdán a kormány ellenében megszavazta azt az indítványt, hogy tiltsák be a burka - a nők arcát elfedő muzulmán lepel - viselését bizonyos nyilvános helyeken, így a tömegközlekedési eszközökön.
Először ítélt el francia bíróság két nőt azért, mert az arcát is eltakaró muzulmán öltözéket viselt nyilvános helyen.
A muszlim nők egy része által viselt, az egész arcot és testet eltakaró lepel, a burka betiltása mellett döntött a holland kormány pénteken, de az elkészült törvényjavaslatról még a parlamentnek is szavaznia kell.
Elfogadta kedden az olasz parlament alkotmányügyi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely szerint betiltanák nyilvános helyen az arcot elfedő burka és a nikáb viselését - adta hírül az ANSA olasz hírügynökség.
A svájci parlament állampolitikai bizottsága pénteken szűk többséggel a burka viselésének betiltása ellen foglalt állást, elutasítva Aargau kanton ilyen értelmű kezdeményezését.
A francia rendőrség pénzbüntetéssel sújtott egy nőt, aki az egész arcot eltakaró iszlám fátyolt viselt - közölte kedden az AFP francia hírügynökség egy rendőrségi forrásra hivatkozva. Bár a tiltás minden, az arcot eltakaró ruhadarabra vonatkozik, azt gyakorlatilag a muzulmán nők viselete ellen hozta Franciaország.
A német társadalomban széles körű támogatásra talál a hesseni belügyminiszternek az a rendelete, amely megtiltotta, hogy a tartomány alkalmazásában álló közalkalmazottak burkában jelenjenek meg a munkahelyükön.
A Hidzsáb Hercegnő (Princess Hijab) álnéven tevékenykedő párizsi graffitiművészről csak annyit lehet tudni, hogy éjszakánként fátylat rajzol a metróaluljárók reklámplakátjain látható nők és férfiak arcára, amelyeket lefényképez és az interneten terjeszt. Képei Bécstől New Yorkig kiállítótermekben is borzolták már a kedélyeket, de nemét, korát, származását, vallását továbbra is homály fedi.
A francia bíróság egy hónap felfüggesztett börtönre ítélt csütörtökön egy nyugdíjas tanárnőt, aki rátámadt egy arab nőre, mert az arcát eltakaró muzulmán ruha volt rajta.
Burkára emlékeztető nikáb fátyolban jelent meg egy énekesnő-producer egy Los Angeles-i díjkiosztón.
A Nigerben elrabolt és Maliban fogva tartott francia állampolgárok elengedéséért cserébe a muzulmán nők teljes testét és arcát eltakaró öltözet (burka és nikáb) nyilvános helyeken történő viselését tiltó törvény eltörlését és több mint 7 millió eurót követel Párizstól az al-Kaida észak-afrikai szárnya, az Iszlám Magreb (Aqmi) - jelentette hétfőn az al-Arabíja arab tévécsatorna.
Az emberi jogi csoportok mellett a világ legnépesebb muszlim országának vallási vezetése is elítélte azt a franciaországi döntést, amely megerősítette az arcot elfedő fátyol, illetve öltözék – a burka és a nikáb – nyilvános helyen való viselésének tilalmát. A szakértők szerint "az arctalan muzulmán öltözetet viselők" veszélyeztethetik az emberek biztonságérzetét.
Franciaországban a szenátus is megszavazta kedden azt a törvényt, amely megtiltja az arcot teljesen elfedő kendő - lényegében két iszlám női viselet, a nikáb és a burka - viselését nyilvános helyen.
A francia nemzetgyűlés kedden 335 igen szavazattal első olvasatban elfogadta azt a tervezetet, amely betiltja a muzulmán nők teljes testét és arcát eltakaró öltözet, azaz a burka és a nikáb viselését nyilvános helyeken. A törvényjavaslat szeptemberben kerül megvitatásra a szenátus elé.
A kultúrák keresztesháborúja a harcmezőkről áttevődött a hétköznapi életbe. Amíg Iránban most már törvényileg szabályozzák az iszlám vallás szerint kívánatos hajviseletet is, addig Európában egyre több ország üzen hadat a burkának.
Az általános burka- és nikábviselési tilalmat ellenző állásfoglalást szavazott meg szerdán Strasbourgban az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlése.
A francia minisztertanács szerdán elfogadta azt a törvénytervezetet, amely betiltaná a muzulmán nők testét és arcát eltakaró öltözet viselését nyilvános helyeken.
Az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlése helyteleníti az egész testet fedő női viselet, a burka általános tilalmát annak ellenére is, hogy azt a gyengébb nem tagjainak méltóságát és szabadságát fenyegető jelképnek tartja.
A személyzet figyelmeztetése után a pilóta azonnali leszálláshoz kért engedélyt.