Z betűvel a fején, Putyint éltetve ment a tömeggyilkos Breivik a bíróságra
A bíróság előtt arról beszélt Anders Breivik, hogy szükség volt a tetteire. Az ügyészség szerint veszélyt jelentene a társadalomra, ha szabadon engednék.
A bíróság előtt arról beszélt Anders Breivik, hogy szükség volt a tetteire. Az ügyészség szerint veszélyt jelentene a társadalomra, ha szabadon engednék.
Az 57 éves József és a 39 éves Enikő ellen kiskorú veszélyeztetése miatt indult büntetőeljárás.
Ahogy sejteni lehetett, nem véletlenül maradt ki a költségvetés tervezetéből a bírák, ügyészek és velük együtt az igazságügyi alkalmazottak illetményalapjának növelése. Mostanra kiderült, hogy a kormány zsarolásra használja a fizetésemelést, amely csak akkor jár, ha a bírósági szervezetek cserébe elfogadnak egy olyan intézményi reformot, ami alapvetően változtatná meg az igazságszolgáltatást Magyarországon. De hogy ez pontosan mit tartalmazna, arról az elfogadás előtti napokban még az érintettek is csak találgatni tudnak, pedig szerdán már tárgyalnak róla.
Az osztrák tározók 90 százalék fölötti töltöttségen vannak, és már nem függnek az orosz gáztól.
Gulyás Gergely a kormányinfón egy olyan „mindenki számára elfogadható” bérmegállapodásról beszélt, melyről a napokban egyeztet az igazságügyi miniszter az OBT-vel, OBH-val és a Kúriával. Ennek részletei nem ismertek, de a Magyar Bírói Egyesület már korábban elfogadhatatlannak nevezte, ha nem tájékoztatják egy esetleges átfogó igazságügyi reformszándékról.
Több olyan férfit kell Olaszországba szállítani, akiket albániai menekülttáborban helyeztek el.
Az Országos Bírósági Hivatal elnöke 35 százalékos, visszamenőleges illetményalap-emelést javasolt, a benyújtott törvénytervezetben ez az összeg egyelőre nulla. A bírák és ügyészek bére három éve változatlan, miközben az infláció rekordokat döntött. Az igazságügyi alkalmazottak 60 százalékának fizetése a 290 ezer forintot sem éri el. Az OBT elnöke ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a személyi juttatásokra fordítható összeg majdnem a duplájára nőtt.
Az orvost az egyik páciensének anyja jelentette fel.
Az MSZP elnöke nyert pert, 15 napja van a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft.-nek, hogy kiadják az adatokat.
A gyilkossággal gyanúsított fiatal fellebbezett, így a végzés még nem jogerős.
Jellinek Dániel korábban magára vállalta azokat a bűncselekményeket, amelyeket eredetileg a kollégájára és az apjára róttak. Kedden azonban kiderült, hogy az ügyészség nem egyszerűen a vádlottak cseréjét kezdeményezte, hanem a milliárdossal szemben külön vádat emel a Fővárosi Törvényszéken.
A nő nem zárta be megfelelően a ház kapuját, az eb kiszökött, és féktávolságon belül a motoros elé szaladt.
Első fokon 13 év fegyházra ítélte a bíróság, a vádlott enyhítésért fellebbezett.
Az ügyészség végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.
K. Tamás a vád szerint egy jól működő korrupciós hálózatot épített ki, érintett volt a Miniszterelnökség és a Pénzügyminisztérium is.
A francia terrorizmus elleni ügyészség szerint a Lafarge szíriai fiókvállalata terrorcselekményekhez biztosított forrásokat és megszegte az ország ellen életbe léptetett európai szankciókat annak érdekében, hogy fenntarthassa a termelését.
Első fokon még a kiadó nyert, most a Kúria viszont hatályon kívül helyezte ezt az ítéletet és kimondta, szerinte fóliázni kellett volna, mert – mint elhangzott – az ilyen könyveket nem lehet mutogatni, közszemlére tenni. Ezután új eljárás lesz az ügyben.
A mérgezés célpontja, Szergej Szkripal szerint Putyin engedélye nélkül nem vetettek volna be novicsokot ellene.
Laurent Vinatier bűnösnek vallotta magát, és pénzbüntetésre számított.
Tatár-Kis Péter szerint mindenképpen szükség van a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének emelésére. Egy jogi szakvizsgával rendelkező bírósági titkár a pályája elején körülbelül 300 ezer forintot keres, többen már a próbaidő alatt felmondanak.