Falba vájt rejtekhelyéről rángatták elő a többszörösen körözött férfit a rendőrök – videó
K. Tamás búvóhelyére egy szekrényen át vezetett az út.
K. Tamás búvóhelyére egy szekrényen át vezetett az út.
4,5 millió forintot keresett „letéti összeg” és „közvetítői díj” kicsalásával úgy, hogy közben nem tudta teljesíteni, amit az általa feladott hirdetésekben vállalt.
Csaknem 14 milliárd forintnak megfelelő összeget sikkasztott el egy férfi.
Váratlan fordulatot vett Balatonbogláron egy gépjármű-adásvétel.
A csalók szerencsére nem tudtak fizetni az applikációban rögzített bankkártyákkal, így a bank szerint nem történt anyagi kár.
Az élet egyre több területére érkezik meg a mesterséges intelligencia, esetenként – egyelőre csak Amerikában – már a bírói döntésekbe is bevonják. De vajon elfogulatlanabb a gép, mint az ember? Vagy hasonlóan viselkedik, mert emberek tanították emberi adatokon? Mit tehet a pszichológia az MI tökéletesítésében? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Kekecs Zoltán, az ELTE adjunktusa.
Két lépcsőben dolgoznak, először a szállásadókat, aztán a foglalókat támadják meg.
A csaló a sértett online hirdetésére jelentkezett vevőként, majd egy kamuoldalon csalta ki a bankkártyájának adatait.
De ételt és cigarettát is szerzett különböző módszerekkel.
A fiút munkahelyi baleset érte és lebénult, az ezért kapott 163 milliós kártérítésből azonban az édesanyja és a nevelőapja magukra költöttek. A fiú az édesanyja felelősségre vonását nem kívánta, így csak a nevelőapja ellen emeltek vádat.
A jelek szerint a csalók ezúttal az MVM nevével visszaélve próbálnak meg pénzhez jutni egy, a valódira egyébként megszólalásig hasonlító e-mail kiküldésével.
Nagy baj lehet, ha nem figyel: egy, az igazira hasonlító Decathlon honlapot hoztak létre a csalók, de néhány árulkodó jelből fel lehet ismerni. Mutatjuk, melyek ezek.
Az érdeklődőknek azt mondta, olyan sok a vevőjelöltje, hogy csak akkor tartja a kocsit, ha előre utalnak. Többen így is tettek.
A bíróság 180 óra közérdekű munkára ítélte a csalót.
Anthony Farrer a hatóságok szerint mintegy 3 millió dollárt csalt ki az ügyfeleitől.
A férfi kezdetben az ismerőseit csapta be, később azonban szintet lépett.
Százmillióval árazták túl a projektet, a csalással megszerzett pénzből még vadászházra is futotta.
Akkora pszichés nyomást helyeznek az online vásárlókra a csalók, hogy sokan a legordítóbb hibákat sem veszik észre. Mondunk pár trükköt, amivel elkerülhető a baj.
Bőven lenne tennivalója a kormánynak és a pénzügyi felügyeletnek is, hogy segítse az internetes vásárlásokhoz kötődő csalások áldozatait.