Manipulálta egy kísérlet adatait a japán űrhivatal egy kutatócsoportja
Felelősségre vonja a japán űrügynökség azt az űrhajóst, aki meghamisított adatokat közölt egy korábban elvégzett kísérletről.
Felelősségre vonja a japán űrügynökség azt az űrhajóst, aki meghamisított adatokat közölt egy korábban elvégzett kísérletről.
Az adott helyszíneken az ügyfeleknek egészségügyi felmérést színleltek, előadásokat és termékbemutatókat tartottak, hogy eladják nekik a jelentősen túlárazott, de valós egészségügyi hatást nem nyújtó termékeiket.
Személyre szabott egészségügy, kellemetlen tűszúrásos vérvizsgálatok nélkül. Mesésen hangzik, nem igaz? Valószínűleg azért, mert valóban csak mese volt. Elizabeth Holmes meséje sok mindenről szól: nagyra törő álmokról, hazugságokról, megfenyegetett dolgozókról, egy karizmatikus vezetőről és a széteső valóság egyben tartásának küzdelméről.
Jelenlegi árfolyamon számolva több mint 4 milliárd forint értékű eurót nyúlt le budapesti kínai kereskedőktől egy nagypályás olasz szélhámos – aki ezt maga is elismerte. De a 2013-ban, részben Budapesten, részben Olaszországban játszódó, magánrepülővel és testőrökkel színesített, magyar, orosz és vietnami szereplőket felvonultató csavaros történet mögött az olasz ügyészség nem egy szimpla átverést, hanem mesteri pénzmosást gyanított. Tény, hogy 10 millió euró készpénznek nyoma veszett, a cserébe átvett 18 millió dollárnyi készpénzről pedig kiderült: jóformán csak papírhulladék.
Az Okleveles Csalásvizsgálók Egyesületének (ACFE) friss becslése szerint a munkahelyi csalások évente több mint 4,7 billió dollárba – tehát több mint 1,8 trillió forintba – kerülnek a vállalkozásoknak. Senki sem védtelen a fogyasztói csalások széles skálájával szemben, a számlaátvételtől kezdve a személyazonosság-lopáson át az adathalászatig, és még sok más veszélyig – adta hírül a SAS analitikai vállalat.
A gyanúsítottak a rendőrség szerint közel 200 millió forinttal károsították meg az államot.
A program résztvevői azt szeretnék elérni, hogy az emberek tudatosabbak legyenek a pénzügyeikben, így ugyanis kevésbé tudnák átverni őket a bűnözők.
A jegybank szerint irreális ígéreteket tettek befektetőiknek, így arra is kötelezték őket, hogy a honlapjukat tegyék elérhetetlenné.
Bűnösnek vallotta magát az a korábbi Apple-alkalmazott, aki saját bevallása szerint több mint 17 millió dollárral, vagyis mai árfolyamon számolva több mint 7 milliárd forinttal károsította meg a céget.
A férfi a fuvarozócégén keresztül jutott 72 millió forint értékű édességhez. A rendőrök a gyanúsítottat egy óbudai lakás erkélyén találták meg eszméletlen állapotban.
Az eljárásban azt kellett tisztázni, hogy eltitkolta-e azoknak a pénzeknek egy részét, amit akkor kapott, amikor az FC Barcelonához igazolt.
A rendőrség csalás miatt nyomoz, a lemondott elnök szerint hackertámadás áldozataivá váltak.
A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség vádat emelt három férfival szemben, akik a vád szerint egy valójában nem létező, érmegyűjtő befektetőre hivatkozva, egy ghánai céget is felhasználva károsítottak meg 32 személyt, összesen több mint 70 millió forinttal.
A McAfee több olyan alkalmazást is talált a Play áruházban, amelyek egyszerre fogyasztják a felhasználó mobilinternetét és merítik a telefon akkumulátorát.
A 444 szerint a szövetségben azt gyanítják, klasszikus átverés áldozatai lettek: csalók adták ki magukat az Európa-bajnokság szervezőinek, és egy más számlaszámra kérték a szállásköltséget. Annyi biztos, hogy a rendőrség nyomoz, a szövetség pedig kénytelen volt kipótolni nagyjából 50 millió forintot.
A testvérei szerint Littlefeather egy fantáziavilágban élt és halt meg.
A férfi ötmillió forintot csalt így ki, ebből a rendőrök februárban 1,7 milliót meg is találtak nála.
Az adóhatóság nem hajt be áram- és gázdíjtartozást.
Sok embernek kellett elaludnia a volánnál, hogy a gyanús orosz titkosszolgálati kapcsolattal is rendelkező, újságírókat lehallgató német fintech cég, a Wirecard akkorára nőhessen, hogy hamis forgalmi adatokat közölve bekerüljön Németország top 30 vállalata közé. A Netflixen látható dokumentumfilm, a Skandal! a céget leleplező tényfeltáró újságírók szemszögéből meséli el a sztorit.
Egy búzatábla helyére hirdetetett egy befektető cég lakóparkot, ahová idén ősszel már be is lehetett volna költözni. Ennyi idő alatt azonban csak a búzatábla tűnt, de senki egy kapavágást sem tett.