Adathalász csalókra figyelmeztet az MVM
A csalók különböző, jellemzően nem magyar e-mail-címekről küldik ki az adathalász levelet.
A csalók különböző, jellemzően nem magyar e-mail-címekről küldik ki az adathalász levelet.
A támogatások mielőbbi megszerzéséért például az Országház és a budai Vár makettjét jelentősen túlárazták.
A termékbeszerzések és -értékesítések valójában színlelt gazdasági események voltak.
A férfit kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik.
Az ügyben a rendőrség nyomoz.
A férfi kétmillió forintot spórolt meg illegálisan – miközben a bíróság éppen elítélte korábbi csalásai miatt.
A magyar rendőrök az Europollal közösen csaptak le a csalók hazai kapcsolataira, 424 millió forintnyi eurót találtak náluk.
Közel nyolc évig bujkált a hatóságok elől, néhány napja viszont hazahozták.
A Magyar Pünkösdi Egyház vezetői állítják: őket is megvezette a közpénzekkel csaló missziójuk, az ÁSZ pedig a módszertan felülvizsgálatát ígéri, miután szinte semmit nem vett észre. Az ügyészség már 2018 óta nyomozott, de csak tavaly lépett.
Jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás ügyében emelt vádat a Baranya Vármegyei Főügyészség egy pécsi cég két vezetője ellen. A beszámlázó cégek vezetőit bűnsegédlettel vádolják.
Könnyen veszélybe kerülhetnek az adatai annak, aki a csaló SMS-ekben szereplő linkekre kattintva megadja azokat – most újabb cégek nevében terjednek ilyen átverések.
Különböző felületeken és módszerekkel terjednek a csalások az interneten, melyek látszólag a rászorulóknak szeretnének segíteni, ám valójában a pénz nem jut el a segélyszervezetekig.
Kvízzel mutatják be az online visszaéléseket.
Az ügyészség szerint a településvezető az állásukat féltő beosztottjaival hamis bizonylatokat íratott alá, mintha az összegeket ők vették volna fel, pedig a pénzek hozzá kerültek.
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI egy újabb eszközzel rukkolt elő. Az AI Text Classifier nevű fejlesztés segít kiszúrni, hogy egy adott szöveget ember vagy gép írt-e.
Kamu felmérést végeztek, kamu szerződést kötöttek és kamu energetikai igazolást állítottak ki, amivel több mint 12 millió forint kárt okoztak.
Adathalász támadással próbálkoznak a Díjnet nevében, azonban több jelből is kiderülhet, hogy átverésről van szó – érdemes figyelni.