Olcsón kínált német autógumival verte át vevőit egy férfi, milliókat keresett
A módszere mindig ugyanaz volt.
A módszere mindig ugyanaz volt.
A banktörténelem egyik legnagyobb kereskedési veszteségét a francia nagybank, a Société Générale egyik brókere, Jérôme Kerviel hozta össze, ötmilliárd eurós kárt okozva. A bank, miután a csalást felfedezte, megpróbálta azt néhány napig titokban tartani, és zárni a tőzsdén a nyitott pozíciókat. A pénzintézet eladásai a 2008-as zavaros időszakban zuhanórepülést indítottak a világ tőzsdéin, és még a Fedet is válaszlépésre késztették. A kereskedő Ferenc pápáig zarándokolt, hogy kiálljon igazáért, nem is sikertelenül. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Egy bizonyos „LEGO coin” megvásárlására buzdították a felhasználókat azok a támadók, akik csalárd linkeket és ajánlatokat helyeztek el a gyártó hivatalos oldalán.
Több millió forintot csalt ki áldozatait a közismert csomagszállítók nevében küldött SMS-ekkel.
Évente több tízmilliárd forintot lopnak el a csalók a magyar áldozatok bankszámláiról. A pénzügyi szolgáltatók csak az esetek egy kis részében tudják megakadályozni a csalást.
Egy hamis Orbán Viktor-interjúval verik át az embereket a Facebookon terjedő bejegyzésben, melyben azt akarják elhitetni a csalók, hogy egy adó-visszatérítést jelent be a miniszterelnök. Aki bedől, az végül szegényebb lesz legalább 100 000 forinttal. Mutatjuk, mire figyeljen.
Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: a huszadik század egyik legnagyobb hazudozója, és tippek arra, hogyan ne dőljünk be a telefonos csalóknak.
Videó készült az illetőről, ez segíthet a megtalálásában.
Hosszú időre rács mögé kerülhet a 64 éves politikus, aki kenőpénzt és illegális kampánytámogatást fogadott el török állampolgároktól. Ő az első New York-i polgármester, akit hivatali ideje alatt vád alá helyeznek.
A csalók összesen közel félmillió forint kárt okoztak.
A gyanúsított több részletben összesen kétmillió forintot emelt le egy bankszámláról.
Barry Minkow a huszadik század egyik legnagyobb hazudozója, aki annak ellenére sem volt képes megváltozni, hogy háromszor is börtönbüntetésre ítélték. Csodagyerekként garázscéget alapított, amelynek fizetési nehézségeit piramisjátékkal próbálta menteni. Lelepleződött csalásai máig esettanulmányként szolgálnak. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Nem valós az a több mint 10 ezer milliárd forintos vagyon, amit állítólagos brazil állampapírok képviselnek két titokzatos magyar cégben – ezt a brazil államkincstár immár egyértelműen megerősítette.
Gigantikus luxusfesztivál helyett szörnyű élmény lett annak idején a Fyre Festival, csak a szerencsének köszönhették az ott lévők, hogy mindenki túlélte. A főszervező négy évet ült börtönben, most pedig még nagyobbra tör, a korábbinál is nagyobb bulira árul jegyeket.
Bűnözők tesznek közzé valótlan hirdetéseket az MNB és egy tőzsdei kibocsátó állítólagos befektetési programjáról, amelynél az ügyfelek számlapénzére a jegybank garanciát vállalna – figyelmeztet az MNB.
A férfinek csalás miatt kellett felelnie, súlyos pénzbüntetést kapott.
Több ezer amerikai próbált meg egy trükk segítségével úgy pénzt kivenni az ATM-ből, hogy arra nem volt fedezet. A történetnek nem lett jó vége.
Egy csaló banki dolgozónak álcázta magát, majdnem 6 millió forintot sikerült ellopnia egy gárdonyi nőtől. A rendőrség időben intézkedett, a pénzt visszakapja a nő.
A magyar cégbíróságon fennakadás nélkül bejegyezték két cég csillagászati tőkeemelését, amelyek tulajdonosa és vezetője papíron a Mol Nyrt. eszközértékének közel háromszorosa felett rendelkezhet. Mindeközben a brazil pénzügyminisztérium államkötvényes csalásokra figyelmeztet.
Pavel Popov hosszú éveken át a májusban leváltott Szergej Sojgu helyettese volt.