180 milliós céggel száll be az egykori Európa-bajnok kalapácsvető a teniszüzletbe
A teniszközpont körül eddig is Fidesz-közeli üzletemberek mozogtak, most egy új kft. került képbe. Az egykori kalapácsvető, Gécsek Tibor helyezkedik.
A teniszközpont körül eddig is Fidesz-közeli üzletemberek mozogtak, most egy új kft. került képbe. Az egykori kalapácsvető, Gécsek Tibor helyezkedik.
Új cégük ügyvezetőjének egy ismert bankárt tettek meg.
Bár a cégmegszűnések, a felszámolások, a csődök és a végelszámolások száma csökkent az előző évhez képest, és jelentős mértékben nőtt a cégalapítási kedv is, mindez nem volt elég ahhoz, hogy megforduljon a magyarországi cégek számának folyamatos, évek óta tartó csökkenése.
Idén az első negyedévben tovább csökkent a felszámolások és a kényszertörlések száma. A csődök és felszámolások vállalkozásszámhoz viszonyított aránya ugyancsak javuló tendenciát mutat. A pozitív trendek ellenére viszont még mindig jelentős eltérések tapasztalhatók a Bisnode Bedőlési Index értékében a magasabb, illetve az alacsonyabb kockázatot rejtő szektorok között.
Magyarországon szűnik meg a legtöbb cég a régióban, igaz, ezt némiképp ellensúlyozza a sok új cégalapítás.
A hazai vállalkozások következő egy évre vonatkozó várakozásait mutató K&H kkv bizalmi index jelenleg -10 ponton áll, ami közel négy éve a legjobb eredmény. Legutóbb a gazdaságpolitikával, a vállalati hitelkamatokkal és az uniós pályázatokkal kapcsolatos várakozások javultak leginkább, miközben a vállalkozás pénzügyeit és a versenyhelyzetét illetően visszafogottabbak lettek a cégek.
Ha mindennaposnak még nem is nevezhető, de ritkának se, hogy egy vállalkozás fantomcéggel szerződött, vagy a vállalkozás létezett ugyan, de soha életükben nem hallottak róla, azaz ki tudja kivel kötött szerződést, de velük biztosan nem? Ha a kérdésre igen a válasz, akkor cégnek mihamarabb ki kell dolgoznia azt az üzleti ellenőrzési eljárást, amelynek segítségével elkerülhetőek az effajta kínos esetek.