Ennyi cég egy házban egyszerűen nincs!
Cégkeltetőre bukkant a Terézvárosban a 444.hu, a Podmaniczky utcában, egy ház portáján szinte megszámlálhatatlanul sok cégnév olvasható.
Cégkeltetőre bukkant a Terézvárosban a 444.hu, a Podmaniczky utcában, egy ház portáján szinte megszámlálhatatlanul sok cégnév olvasható.
A kiadások optimalizálása, a pénzgazdálkodás javítása elengedhetetlen ahhoz, hogy egy vállalkozás lenyomja működési költségeit. Szakértői segítséggel összegyűjtöttünk öt pontot, aminek integrálását érdemes megfontolnia minden vállalkozónak, hogy versenyképesen működtesse cégét.
Fél év alatt 15 százalékkal nőtt a hazai vállalati kör restrukturált hitelállománya: a PSZÁF legutóbbi adatai szerint az összeg március végére meghaladta a 648 milliárd forintot. Mindez azt jelzi, hogy a bankok számára is egyértelművé vált, hogy a rossz hitelállomány kezelésének legjobban megtérülő módja minél több nem fizető ügylet restrukturálása lehet. Miközben 2012. szeptember végén még csupán 564 milliárd forint volt, 2013. március végére 648 milliárd forintra bővült a hazai hitelintézetek restrukturált vállalati hitelállománya.
A tavalyi 4,08 százalékról 3,79 százalékra csökkent az idei első negyedévben – a most először megjelenő, országos adatokat tartalmazó – Bisnode Bedőlési Index (BBI). Mindössze négy ágazatban romlott a mutató, a többiben azonban javult. Területi bontásban Borsod és Nógrád megye ért el látványos eredményt, az ott nyilvántartott cégek bedőlési mutatója több mint 1 százalékponttal csökkent.
Az elmúlt három hónapban Magyarországon átlagosan 2919 vállalkozás szűnt meg havonta, ugyanez a mutató egy évvel ezelőtt még csak 2140 megszűnést mutatott. Ez 36,4 százalékos növekedés annak ellenére, hogy ezzel párhuzamosan a végelszámolások aránya az egyharmadára, a felszámolásoké pedig a felére csökkent – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
Magyarországon a vállalkozások ötven százaléka cserélődik le öt éven belül, így a magyar cégek "születéskori" várható élettartama alig néhány év. Az okok között a kiszámíthatatlan gazdasági, politikai és jogi környezet áll az élen. Az elmúlt két évben minden szektorban csökkent a fluktuáció, de továbbra is vezet a szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás, illetve az építőipar.
Az év egészében százmilliárd forintot jócskán meghaladó mínusz is elképzelhető a társaságok által fizetett adók esetében az államháztartás negyedéves adatai alapján a Napi Gazdaság számításai szerint
Eddig nem látott mélységbe zuhant azon cégek aránya, amelyek béren kívüli juttatást kívánnak adni dolgozóiknak. A következő egy évben a hazai kkv-k mindössze 42 százaléka tervez alkalmazni természetbeni juttatást. A különböző cafeteria elemek alkalmazásának gyakoriságát tekintve az élen az Erzsébet-utalvány áll, melyet a közlekedési költség térítése és a SZÉP Kártya követ.
Elképesztően alacsony a magyar nagyvállalatok fenyegetettségtudata, idegenek teljesen szabadon grasszálhatnak a cégeknél azonosítás nélkül. A KPMG számos hazai nagyvállalat, köztük bizalmas adatokat kezelő pénzintézetek és mobilcégek megbízásából végzett behatolási kísérleteket, és az esetek döntő többségében több egyszerű módszerrel is sikerrel járt. A kukákban több esetben is kifejezetten bizalmas céges iratokat találtak a tesztemberek.
Több mint 176 ezer gazdálkodó szervezet nem élte túl az elmúlt öt év megpróbáltatásait, és a válság neheze még hátravan – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. A fennmaradás szempontjából kulcsfontosságú, hogy a cégek jól válasszák meg partnereiket egy olyan piacon, ahol szinte mindenkinél rezeg a léc.
Februárban 458 építőipari cég szűnt meg Magyarországon, ez pontosan megegyezik a tavaly ilyenkor regisztrált értékkel – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. Csakhogy az elmúlt három hónapra visszatekintő megszűnési átlag most 468 cégen áll, tavaly ilyenkor viszont csak 411 volt, vagyis a trend továbbra is növekvő.
Az árverseny jelenti a legnagyobb kihívást a cégek számára, a kockázati lista második helyén a költségcsökkentési kényszer, harmadikon a piaci kihívások állnak. A legtöbb lehetőség jelenleg az innovációban rejlik – mutat rá az Ernst & Young legfrissebb felmérése. A Top 10 Kockázati Lista összeállításakor több mint hatszáz vállalatvezetőt kérdeztek meg világszerte.
Érdemes még ezen a héten rendezni az ötezer forint összegű kamarai díjakat, egyébként a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tényleges végrehajtási eljárásban szedi be az összeg dupláját. A vezető nemzetközi könyvvizsgáló és tanácsadó vállalat rámutat: a 2013. március 31-ig kiegyenlítetlen kamarai hozzájárulás köztartozásnak minősül, így azt mérlegelés nélkül, adók módjára hajtja be NAV.