#Donald Tusk


A V4-ek visszatértek, nosztalgiáztak, és régiós gyorsvasútról álmodoztak

Lengyel–Magyar Péter két jóbarát – mondta a lengyel miniszterelnök a V4-csúcs után hétfő este. Robert Fico és Andrej Babiš is bizakodóan nyilatkozott nyitóbeszédében, igaz, Babiš röviden. A miniszterelnökök válaszaiból kiderült, ki mit gondol a visegrádi négyek felbomlásáról, és az is, hogy a Beneš-dekrétumokról nem esett szó. Többévnyi kihagyás után tartottak újra kormányfői csúcstalálkozót Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia vezetői.