Kevesen állnak át elektromos autóra
Drágák és nehézkes az elektromos autók töltése Magyarországon, ráadásul keveset lehet velük egy töltéssel megtenni – holott sok kedvezmény is jár velük, sok helyen a buszsávban mehetnek.
Drágák és nehézkes az elektromos autók töltése Magyarországon, ráadásul keveset lehet velük egy töltéssel megtenni – holott sok kedvezmény is jár velük, sok helyen a buszsávban mehetnek.
MTI
Jóllehet, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter tavaly szeptemberben 150 villámtöltő telepítését ígérte, az erre szánt 7 milliárd forintból a villanyautók "tankolására" alkalmas rendszerekre máig nem költött egy fillért sem az állam. Sőt, most az NGM illetékes államtitkársága az ígéret optimalizálását – vagyis: 150 helyett 50-re redukálását – ígérte meg csupán. A tárca szerint a 906 elektromos autó kiszolgálására éppen elég a 93 töltőállomás.
hvg.hu
Az új közlekedési stratégia értelmében Norvégiában 2025 után már csak elektromos- és hidrogénmeghajtású autókat lehet majd forgalomba helyezni.
hvg.hu