#e-autó

Kevesen állnak át elektromos autóra

Drágák és nehézkes az elektromos autók töltése Magyarországon, ráadásul keveset lehet velük egy töltéssel megtenni – holott sok kedvezmény is jár velük, sok helyen a buszsávban mehetnek.


Egy éve 150-et ígért belőle a kormány, de egy se épült, mi az?

Jóllehet, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter tavaly szeptemberben 150 villámtöltő telepítését ígérte, az erre szánt 7 milliárd forintból a villanyautók "tankolására" alkalmas rendszerekre máig nem költött egy fillért sem az állam. Sőt, most az NGM illetékes államtitkársága az ígéret optimalizálását – vagyis: 150 helyett 50-re redukálását – ígérte meg csupán. A tárca szerint a 906 elektromos autó kiszolgálására éppen elég a 93 töltőállomás.