Figyelő: Bezáratnák a János kórházat
A Figyelő úgy tudja, a kórházrendszer átalakításának részeként bezáratnák a budai Szent János Kórházat, az új szuperkórház pedig Kelenföldön épülhetne meg.
A Figyelő úgy tudja, a kórházrendszer átalakításának részeként bezáratnák a budai Szent János Kórházat, az új szuperkórház pedig Kelenföldön épülhetne meg.
Csütörtökön temetik Molnár Lajost, "a vizitdíj atyját". Reformja elbukott, azóta csak rohadunk. Horn Gábor emlékezik.
Az orvosi robotika fejlődése érdekében közös projektbe kezdett a Google és az egészségügyi termékek gyártásával foglalkozó Johnson & Johnson. A megállapodás pénzügyi háttere egyelőre nem ismert, a szereposztás viszont már igen.
Négyszer annyian halnak meg kórházban szerzett fertőzéstől, mint közúti balesetben.
Évről évre többen halnak meg az egészségügyi intézményekben szerzett fertőzések miatt, 2012-ben például 2317 ilyen esetet rögzítettek. De hogy azóta mennyit, azt nem tudni - írja holnap megjelenő friss számában a HVG.
Az otthon használható mérőeszközök adatai alapján nem ajánlatos betegséget megállapítani és terápiát indítani – főként, hogy kevesek alkalmazzák előírásszerűen e készülékeket.
A szegedi gyerekklinikán nem használhatóak a felnőtt ágyak, a speciális gyerekszállító eszközök alig vannak forgalomban, ezért fertőtlenített bevásárlókocsikban tolják át a kisgyerekeket egyik épületrészből a másikba.
Megint lesz önálló gyógyszerészeti intézet, nemzeti egészségfejlesztési intézetet hoznak és tízmilliárd forintot költenek a gyermeksürgősségi ellátás fejlesztésére – egyebek mellett erre készül idén a kormány az egészségügyi ágazatban. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár a hétfői kormányszóvivői tájékoztatón beszélt a részletekről. Az orvosok bérrendezéséért cserébe röghöz kötést írhatnak elő, a védőnők helyzetét az új alapellátási törvényben rendeznék.
Az egészségügyi intézmények összevonásával nagy eséllyel megszűnik az a laboratórium, amely egyedül végzett az országban diagnosztikai és genetikai vizsgálatokat ritka izombetegségekkel kapcsolatban. Ha az osztály bezár, a betegek, gyermeket váró anyák ellátás nélkül maradnak. Az érintett családoknak ez súlyos csapás, de még az összegyűjtött aláírásokat sem sikerült személyesen átadniuk az illetékeseknek. Az Emmi válasza még homályos ígéretnek sem tekinthető.
Korózs Lajos MSZP-s képviselő a kormány csak forráskivonásra készül az egészségügyben és nem átalakításra.
Egy panamai hátterű, fával és építőanyaggal kereskedő cég szerzett többségi befolyást az észak-magyarországi régió rákbetegeinek onkológiai ellátásában.
Látási problémák, ízületi fájdalom, haj- és emlékezetvesztés, valamint szorongásos rohamok sújtják a nyugat-afrikai ebolajárvány túlélőinek egy részét hónapokkal a betegségből való felépülést követően. Néhány orvos posztebola-szindrómaként utal a jelenségre.
A rákos megbetegedések kezelésére évente mintegy 160 milliárd forintot fordítanak, ez a GDP körülbelül fél százalékát teszi ki. Ma van a rák elleni küzdelem világnapja.
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter szerint a spontán szegregáció káros folyamat, amelyet meg kell állítani, és lehet, hogy olyan iskolaközpontokat hoznak létre, ahová buszokkal szállítják a diákokat. Arról is beszélt, hogy a nyolcosztályos gimnáziumokat szerinte nem fogadta be az iskolarendszer, és arról is, hogy a magyarok túlzottan kórházorientáltak, pedig gyógyulni nem csak ott lehet.
Április elsejétől alapjaiban alakul át az egészségügyi rendszer. Megyénként egy vezető kórház maradna, míg Budapesten hat intézmény látná el a betegeket, és adna 0-24 órás ügyeletet. Csakhogy a fővárosban nincs hat olyan kórház, amely egységes, komplex ellátást tudna nyújtani valamennyi betegségterületen. Innentől kezdve pedig csupa olyan kérdés tehető fel, melyeket nem lehet a megadott határidőn belül megválaszolni. Még akkor sem, ha az átalakítás alapgondolata egyébként nem rossz.
Bár Orbán Viktor már tavaly bejelentette, hogy megállították az orvoselvándorlást, a kivándorló orvosok száma valójában nem csökkent.
Az utóbbi hat évben komoly számban hagyták el Magyarországot az egészségügyi dolgozók, a magyar doktorokat toborzóirodák is segítik a kijutásban. A tízszeres bérek igen vonzóak, a kinn lévő orvosok kétharmada nem is tervez hazajönni. Ennek egyik oka pedig minden bizonnyal a korrupció: a megkérdezett orvosok negyede nevezte meg a hálapénzt fő oknak a hazatérés ellenében.
Április 1-től Budapesten hat, amúgy megyénként egy fő kórház marad, az ezzel járó összevonásokról és elbocsátásokról február végéig meg kell egyezniük a kórházigazgatóknak – írja az Index.hu.
A jogszabálytervezetet csak márciusban kell a kormány elé terjeszteni, így abban még nem szerepelnek konkrét változtatási tervek, csak irányok.